USB'ye bulaşan virüsü bilgisayara bulaştırmadan nasıl temizlerim?

sheko34

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde iki tane flash bellek var ikisi de virüslü ama kendi bilgisayarım temiz. Kendi bilgisayarıma flaştaki virüsü bilgisayara bulaştırmadan nasıl temizlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde iki tane flash bellek var ikisi de virüslü ama kendi bilgisayarım temiz. Kendi bilgisayarıma flaştaki virüsü bilgisayara bulaştırmadan nasıl temizlerim?

Antivirüs kurarak içindeki virüslü dosyaları silebilirsiniz mesela Kaspersky eğer bunu istemiyorsanız Live Linux USB'si yapıp bilgisarda USB'yi boot edin oradan işlem yapabilirsiniz.

USB'ye nasıl virüs bulaşır? Bunu da belirtirseniz aynı hatayı yapmayalım?
ben yapmadım inanın :)

Musallat.exe mi? Helal etme programı, Musallat.exe bulaşırsa onu da siler.
musallat değil abi

Bunu bir Linux dağıtımında yapabilirsiniz.

Şu an Windows ISO'su yazdırıyorum her ihtimale karşı kendi disklerimi söküp formatlama aşamasında iki USB'yi de biçimlendireceğim.

USB'ye bulaşmaması için videodaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben yapmadım inanın :)

Musallat değil abi.

Şu an Windows ISO'su yazdırıyorum her ihtimale karşı kendi disklerimi söküp formatlama aşamasında iki USB'yi de biçimlendireceğim.

Hocam, Ventoy kullanın ve içerisine Live bir Linux dağıtımı atın aynı zamanda Windows ISO'su da atın ne olur ne olmaz.

Sonra flash ile Linux dağıtımına girin ve Gparted ile flashları biçimlendirin.

Hocam, Ventoy kullanın ve içerisine Live bir Linux dağıtımı atın aynı zamanda Windows ISO'su da atın ne olur ne olmaz.

Sonra flash ile Linux dağıtımına girin ve Gparted ile flashları biçimlendirin.

Zaten termal macunu değiştirecektim açmışken içini PC'nin bütün diskleri söktüm ve format usbsiyle format ekranında CMD açarak yaptım sorun çözüldü herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230328_232901.jpg
    IMG_20230328_232901.jpg
    114,3 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı