Bilgisayara Ekran Kartı Takınca Görüntü Gelmiyor

NothingAtHere

Hectopat
Makaleler
1
Başlıkta belirttiğim gibi. Sorunum önce oyuna girince bilgisayarın monitöründe bozulma ve mavi ekran gibi bir sorunla karşılaşmıştım. Bu sürekli oluyordu. Sonra internette tam yerleşmemiştir diye bir yazı gördüm söküp taktım ve açınca görüntü gelmedi. 2 farklı monitörde denedim olmadı. Sonra kurcalarken onboard da denedim yine olmadı. VGA kablosu onboard üzerinde takılıyken ekran kartını çıkarttım sistemi açtım ve onboard ile sıkıntısız çalışıyor. (HD500) Ama slota ekran kartını tam yerleştirdim PC kapandı açınca yine görüntü gelmedi. Kısaca ekran kartı slota temas edince bilgisayar açılmıyor. Daha doğrusu açılıyor ama görüntü yok. Görüntü olmayınca mouse ve klavyede çalışmıyor bu da garip. Farklı ekran kartı takmam zor elimde HD 4800 var bir de üst katta amca oğlunda R7 240 var. Ama vermiyor. (Neymiş bi daha takınca bozulurmuş). Kablo sıkıntısız ama slottan şüpheliyim. Ne yapmalıyım?

(BIOS sıkıntısız sıfırladım, kablo sıkıntısız, monitör sağlam).

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi. Sorunum önce oyuna girince bilgisayarın monitöründe bozulma ve mavi ekran gibi bir sorunla karşılaşmıştım. Bu sürekli oluyordu. Sonra internette tam yerleşmemiştir diye bir yazı gördüm söküp taktım ve açınca görüntü gelmedi. 2 farklı monitörde denedim olmadı. Sonra kurcalarken onboard da denedim yine olmadı. VGA kablosu onboard üzerinde takılıyken ekran kartını çıkarttım sistemi açtım ve onboard ile sıkıntısız çalışıyor. (HD500) Ama slota ekran kartını tam yerleştirdim PC kapandı açınca yine görüntü gelmedi. Kısaca ekran kartı slota temas edince bilgisayar açılmıyor. Daha doğrusu açılıyor ama görüntü yok. Görüntü olmayınca mouse ve klavyede çalışmıyor bu da garip. Farklı ekran kartı takmam zor elimde HD 4800 var bir de üst katta amca oğlunda R7 240 var. Ama vermiyor. (Neymiş bi daha takınca bozulurmuş). Kablo sıkıntısız ama slottan şüpheliyim. Ne yapmalıyım?

(BIOS sıkıntısız sıfırladım, kablo sıkıntısız, monitör sağlam).
Ekran kartını çıkartın, kabloyu Onboard kısmına takın, gelişmeleri bildirin.

Ekran kartı slot ile temasa geçer geçmez görüntü gidiyor ama fan vs. çalışıyor. Ama o sırada bilgisayarın çalıştığını sanmıyorum çünkü mouse ve klavye ışıkları yanmıyor.

edit: Ethernet ışığıda o esnada yanıyor.
Bios güncel, formatı yeni attım zaten. Windows 10 performansından memnun kalmadığım için 2 yıl sonra windows 7'ye döndüm :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı