Bilgisayara format atılmasına rağmen çok yavaş

@tolgatoksoy14

100 MB civarı okuma yazması olur coğu HDD'nin, 7200RPM ise bir nebze daha rahat olur. 5400 zaten çekilmez o konuda.

Patriot Burst SSD'ler yine düştü gibi, PNY CS900 var onlar da fena değil. Gigabyte'ın da birkaç SSD'si var. Yakın fiyata M.2 SSD bulmak biraz daha zor artık orası doğru.

HDD'yi rahatlatmak bir çözüm olabilir ama kapasite değil hız lazımsa SSD daha iyi bir seçenek.

@tolgatoksoy14

100 MB civarı okuma yazması olur coğu HDD'nin, 7200RPM ise bir nebze daha rahat olur. 5400 zaten çekilmez o konuda.

Patriot Burst SSD'ler yine düştü gibi, PNY CS900 var onlar da fena değil. Gigabyte'ın da birkaç SSD'si var. Yakın fiyata M.2 SSD bulmak biraz daha zor artık orası doğru.

HDD'yi rahatlatmak bir çözüm olabilir ama kapasite değil hız lazımsa SSD daha iyi bir seçenek.
Evet, arkadaşın bütçesi yoksa diye dedim ben, Aslında SSD alıp Windows u ve sık kullandığı oyunları ona kurup 1 TB HDD i depolama yapsa mis gibi olur.
HDD veya İşlemci sürücüsü yazmadım.
Sürücüler yüklü değil demişsiniz hocam. Sürücülerin hepsi de yüklü olsa gireceği varsa %100 e girerler.

Evet, arkadaşın bütçesi yoksa diye dedim ben, Aslında SSD alıp Windows u ve sık kullandığı oyunları ona kurup 1 TB HDD i depolama yapsa mis gibi olur.

Sürücüler yüklü değil demişsiniz hocam. Sürücülerin hepsi de yüklü olsa gireceği varsa %100 e girerler.
Sürücüler yüklü değil demedim. Yüklü değilse dedim. Benim eski bilgisayarımda sürücüleri yüklemeden full %100 oluyordu, sürücüleri yüklemeye başlayınca donanım düzgün çalışmaya başladığı için bu oran değişmişti. HDD ile alakası olduğunu bizde biliyoruz yoksa ama yine de iyileştirme yapılabilir.

teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için. ben pek anlamadığım için bilgisayarcıya götürmek daha iyi olur sanırım. yanlış bir şey yaparım daha da kötü olmasın.

Mahalle bilgisayarcılarını tavsiye etmiyorum, kendin yapsan daha iyi. Google Amca'da zibilyar tane rehber ve video var.

İşletim sistemi kurmak kolaydır, SSD montajı yapmak hayatında yapabileceğin en kolay şeylerden.

Teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için. Ben pek anlamadığım için bilgisayarcıya götürmek daha iyi olur sanırım. Yanlış bir şey yaparım daha da kötü olmasın.

Bilgisayarcı tanıdık ve güvenilirse götürün.
Yoksa hepsi için değil ama raminizi veya başka bir şeyinizi dızlayabilir.
Windows'u kurduktan sonra Driver Booster gibi 3.parti driver yükleme araçları yükleyebilir.

teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için. ben pek anlamadığım için bilgisayarcıya götürmek daha iyi olur sanırım. yanlış bir şey yaparım daha da kötü olmasın.

Hocam tek yapmanız gereken şey SSD'yi alıp Google'dan rehberlere bakmak. Bilgisayarcılar saçma sapan şeyler yapabiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı