Bilgisayara format attıktan ve temizledikten sonra fanlar hızlı çalışıyor

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
RAM
8gb ddr3 1600
İşlemci
i7 3770
Bilgisayara format attıktan ve temizledikten sonra fanlar hızlı çalışıyor. Anakart pbh77m le. BIOS'a girdim, fan ayarları standartta, format atmadan önce BIOS'da iken ve bilgisayar açılırken hızlı çalışıyordu şu an her zaman hızlı çalışıyor. Sebebini bilen var mı?

BIOS kendini sıfırladı mı temizlik yaparken? Kasa fanları 1000 RPM'in çok üzerindeyse buralara çekebilirsin zaten sıcaklığa bir etki etmiyorlar.

BIOS'u kendim sıfırladım ama zaten BIOS stok biostu herhangi bir ayar yapmamıştım.

İşlemci soğutucusunu iyi takamamış olabilir misiniz, sıcaklık değerleri ne alemde?

BIOS'da 29 derece olarak gözüküyor.

BIOS'u kendim sıfırladım ama zaten BIOS stok biostu herhangi bir ayar yapmamıştım.

Belki önceden kendisi düşürmüştü veya sen hatırlamadan ayar yapmışsındır kim bilir. CPU fan hızını kendince ayarlayabilirsin, macun değişimi yaptıysan tekrar bir kontrol edersin soğutucuyu.

Kasa fanları da dediğim gibi ses azalana kadar düşür yeterli, 800 RPM'in altına düşmesin 900-1000 RPM civarı ideal sirkülasyona yeterli.

Belki önceden kendisi düşürmüştü veya sen hatırlamadan ayar yapmışsındır kim bilir. CPU fan hızını kendince ayarlayabilirsin, macun değişimi yaptıysan tekrar bir kontrol edersin soğutucuyu.

Kasa fanları da dediğim gibi ses azalana kadar düşür yeterli, 800 RPM'in altına düşmesin 900-1000 RPM civarı ideal sirkülasyona yeterli.

Bilgisayarı 5-6 defa stok BIOS döndürüp format attım, fan hızı konusunda bir problem yoktu, bu kez format atarken internet bağlantısı yoktu, driver indrime konusunda bir sıkıntı olmuş olabilir belki. 600RPM dönüyor egzoz fanı diğer CPU fanı 1000RPM de dönüyor ama aşırı ses çıkartıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı