Bilgisayara giren virüs modeme bulaşır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Modem ve router aynı şey değil mi?

Modem evinizle internet arasındaki köprüyü kurar, router ise evinizin içerisinde yerel bir ağ oluşturma görevi üstlenir. Modem ile router arasındaki fark ilk olarak budur. Bir diğer fark ise, modem tek bir IP alırken router farklı cihazlara farklı IP adresleri atar. Bu iki kavram arasındaki en önemli fark ise şudur; router olmadan internete bağlanmak mümkündür ama modem olmadan sadece router ile internete bağlanmak mümkün değildir.

Modem evinizle internet arasındaki köprüyü kurar, router ise evinizin içerisinde yerel bir ağ oluşturma görevi üstlenir. Modem ile router arasındaki fark ilk olarak budur. Bir diğer fark ise, modem tek bir IP alırken router farklı cihazlara farklı IP adresleri atar. Bu iki kavram arasındaki en önemli fark ise şudur; router olmadan internete bağlanmak mümkündür ama modem olmadan sadece router ile internete bağlanmak mümkün değildir.
Biraz copy paste olmuş ama teşekkür ediyorum sadece hayır diyebilirdiniz.

Virüs taraması yapayım mı hocam Avast modem taraması yapıyormuş.

Virüs bulaşmakdan kastım bulaşmak için modemini kullanır ve bir kaç kötü niyetli şey yapabilir bilgisayarında ki virüs mesela dns sunucu adresini kötü niyetli dns adresi ile değiştirir, internet trafiğini kontrol eder, oturum kullanıcı adı ve kredi kartı vb. Bilgilerini elde edebilir.

Hocam DLL dosyası ile nasıl öyle bir olay yaşandı? Exe dosyası da çalıştırmışsınız gibime geldi.

Düz DLL dosyası hocam exe dosyası bile değil sanırım modemi etkilemez doye düşünüyorum DLL dosyası ile IP açığa çıktı ve birisi bağlandı bende direk o anda kapattım umarım bir şey olmaz açığım gibi ekran gitti çünkü.

Düz DLL dosyası hocam exe dosyası bile değil sanırım modemi etkilemez doye düşünüyorum DLL dosyası ile IP açığa çıktı ve birisi bağlandı bende direk o anda kapattım umarım bir şey olmaz açığım gibi ekran gitti çünkü.

Kaspersky iso dosyası vardı onu flash belleğe yazdır sonra biosdan başlat, BİOS' a kadar tarayabiliyor linux tabanlı bir canlı işletim sistemi aslında.
Virüs tabanını güncelle ve tara bişey bulmazsa temiz kurulum yaparsın yeniden.

Modeme de reset at kafan rahat olsun.

Arkadaşlar Avast ile router güvenlik açığı içeren cihaz taraması yaptım sorunları giderdi sanırım şu anlık güvendeyim geri kalan zamanda hesap şifrelerimi değiştireceğim yardım ettiğiniz için sağ olun. (sadece bir dll dosyasının bunu yapması çok ilginç)

Arkadaşlar Avast ile router güvenlik açığı içeren cihaz taraması yaptım sorunları giderdi sanırım şu anlık güvendeyim geri kalan zamanda hesap şifrelerimi değiştireceğim yardım ettiğiniz için sağ olun. (sadece bir dll dosyasının bunu yapması çok ilginç)

Sonuçta kod içeren bir kitaplık. Zararlılarda bir koddan ibaret.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı