Modeme virüs bulaşır mı?

Dediğim gibi o bilgisyarda varsa onun internet ağındaki öbür çihazlara geçme ihitmali var.

Bulaşabilir tabii ki.

Nasıl yani? Ben mesela ana bilgisayardan sildim ve diğer cihazlarada tarama yaptım ama hiçbirinde virüs yok virüs olmamasına rağmen bir daha modemden bulaşmaz değil mi?

Yani modemde virüs kendini saklama durumu gibi bir şey olmaz? Ben şahsen böyle bir şey olamz diyorum ama bir yandanda çok merak ediyorum.

Bilmiyorum internette vs görüyorum bu aralar diyorlar modemden başka bir bilgisayara virüs bulaşır modeme bulaşır filan.

Modem yazılımları genelde Linux kodları ile yazılırlar.
Linux için yazılmış bir virüs bulaşabilir ama modem aracılığı ile bilgisayara geçmesi daha zor sistem Linux türevi kullanmadığı sürece geçemez.
Bu virüs Windows'ta işe yaramaz.

Nasıl yani? Ben mesela ana bilgisayardan sildim ve diğer cihazlarada tarama yaptım ama hiçbirinde virüs yok virüs olmamasına rağmen bir daha modemden bulaşmaz değil mi?

Yani modemde virüs kendini saklama durumu gibi bir şey olmaz? Ben şahsen böyle bir şey olamz diyorum ama bir yandanda çok merak ediyorum.

Olmaz.

Virüs ağ aracılığıyla aynı internetteki diğer cihazlara bulaşabilir. Tabi tüm cihazları formatlarsanız (telefon, tablet vb. dahil) virüs kalmaz yani modeme bulaşmaz.

Geri
Yukarı