Bilgisayara iki tane farklı RAM takılırsa sorunsuz çalışır mı?

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar şu an G.Skill Aegis 8 GB CL15 Max 2400 MHz çalışan bir adet RAM var.

Ben bunu 16 GB'a yükseltmek istiyorum ama aynı modelinin stoğu yok, bende bir model buldum G.Skill ripsaw 3000MHz CL16 bir RAM, eğer bunu takarsam beraber sorunsuz çalışırlar mı? Yani 3000 MHz otomatik 2400MHz inip çalışır mı?

Anakart maximum 2400 MHz destekliyor aynı zamanda işlemcide 2400 MHz destekliyor.

Ben size anlattım bir çok kullanıcıda aynen söylüyor lütfen bize dikkate alın 30 yıldır bilgisayar kullanmaktayım.

Çalışır, ama uyumlu çalışır mı asıl sorun o.

Mavi ekran almaya başlarsan bilgisayarın donmaya bunun garantisi yok çalışır veya çalışmaz ya mavi ekran hataları almaya
O zaman 8x2 hyperx fury 3200 MHz cl16 Alıcam ama işlemci ve anakart 2400 MHz destekliyor sorun olmaz herhalde

Merhabalar şu an G.Skill Aegis 8 GB CL15 Max 2400 MHz çalışan bir adet RAM var.

Ben bunu 16 GB'a yükseltmek istiyorum ama aynı modelinin stoğu yok, bende bir model buldum G.Skill ripsaw 3000MHz CL16 bir RAM, eğer bunu takarsam beraber sorunsuz çalışırlar mı? Yani 3000 MHz otomatik 2400MHz inip çalışır mı?

Anakart maximum 2400 MHz destekliyor aynı zamanda işlemcide 2400 MHz destekliyor.

O zaman 8x2 hyperx fury 3200 MHz cl16 Alıcam ama işlemci ve anakart 2400 MHz destekliyor sorun olmaz herhalde
Yok benim sana önerdiğim RAM zaten senin ana kart ve işlemci durumundan ana kart uygunluk sekmesinden seçtim.

Yok benim sana önerdiğim RAM zaten senin ana kart ve işlemci durumundan ana kart uygunluk sekmesinden seçtim.
Benim sana önerdiğim RAM mi.?

Senin ana kart ve işlemcine göre seçmiştik burada yazdığın yok senin uygunluk sekmesinde.

Senin ana kart ve işlemcine göre seçmiştik burada yazdığın yok senin uygunluk sekmesinde.
Benim attığımı takarsam sistem açılmaz mı yani

Hocam ben arkadaşa onun anakart ve işlemcisine göre onun anakart sayfasından iki RAM attım arkadaş uygunluk sekmesinden olmayan RAM alayım diyor bende uygunluk sekmesinde yok ama bu uygun olmadığı anlamına gelmez çalışır ya da uygun olarak çalışır mı bilemem dedim.

Anakart sayfasında olmasa da RAM çok yüksek ihtimal çalışır. Şart değildir o yere bakılması. Tabii bakılırsa daha iyi olabilir.

Hocam ben arkadaşa onun ana kart ve işlemcisine göre onun ana kart sayfasından iki RAM attım arkadaş uygunluk sekmesinden olmayan RAM alayım diyor bende uygunluk sekmesinde yok ama bu uygun olmadığı anlamına gelmez çalışır yada uygun olarak çalışır mı bilemem dedim.
Sorun olmayacaksa fury modelini Alıcam ama ben baktım şimdi Media Markt 950 TL aynısı vatan da 1900 lira bu fiyat farkı neden böyle

Yeni konular

Geri
Yukarı