Bilgisayara inmeye çalışan ''bild-video-hls.akamaized.net'' virüs olabilir mi?

Loveless

Hectopat
Merhaba, kurallara göre yasak mı bilmiyorum fakat her ihtimale karşı isim vermeyeceğim, donanım ve bilgisayarlarla ilgili bir forumun koronavirüs ile alakalı bölümünde geziniyordum, bununla ilgili bir konuya bakarken aniden bu forumdan bilgisayarıma birden fazla dosya inmek istediğine dair Chrome'dan bildirim geldi, ve ''clipout-biontech_loudnorm.m3u8'' adında bir dosya bilgisayarıma inmeye başladı, dosya inmeden iptal ettim, İndirilenler kısmında halen gözüken bilgiye göre ''bild-video-hls.akamaized.net'' tarzı bir bağlantı var, daha iyi incelemeniz için ekran görüntüsü bırakıyorum, yıllardır forumlarda gezinirim ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım, dosyayı iptal ettikten sonra bilgisayarımı Malwarebytes ile tarattım ve herhangi bir tehdit bulunmadı, siz ne dersiniz? Herhangi bir zararlı bulaşmış olabilir mi?

Dosya Ekleri

• dosyafoto.jpg
    dosyafoto.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam .m3u8 formatı genelde İPTV listesi açmak için kullanılıyor, bir nevi canlı videolu radyo sistemi diyebiliriz. Ayrıca tarayıcının otomatik indirme başlatma ayarını kapatın. Malwarebytes sorun bulmadıysa korkacak bir durum yok.

Büyük ihtimal sayfayı önbelleğe alırken indirmiştir.

Hocam .m3u8 formatı genelde İPTV listesi açmak için kullanılıyor, bir nevi canlı videolu radyo sistemi diyebiliriz. Ayrıca tarayıcının otomatik indirme başlatma ayarını kapatın. Malwarebytes sorun bulmadıysa korkacak bir durum yok.

Katılıyorum.

Otomatik indirme başlatma ayarını kapattım hocam, dediğiniz gibi sayfayı önbelleğe alırken indirme ihtimali gayet mantıklı, dosya formatı da bunu destekliyor, Malwarebytes sorun bulmasa da içim rahat etmemişti :) teşekkürler cevabınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı