Bilgisayara internetin gelmemesi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Futbolcu
Arkadaşlar merhabalar. Çok yakın bir zamanda sinerjiden bir bilgisayar topladım fakat internet arada bir geliyor bilgisayarıma. Bende iki tane masaüstü bilgisayar var ikisine de aynı ethernet kablosunu taktım diğerine geliyor ama benimkine gelmiyor fakat sağ altta bulunan küçük masaüstü bilgisayar sisteminin orada da sarı ünlem çıkmıyor. Birkaç kez ethernet kablosunu çıkarıp taktığımda internet geliyor. Kontrol ediyorum telefonda, tablette, diğer masaüstü bilgisayarda, laptopta hepsinde erişim var fakat bende olmuyor. Bazen bilgisayarı açıp kapayınca geliyordu etherneti bazen çıkarıp takınca bazen o da olmuyor bunun sebebi ne olabilir? Ayrıca ben diğer bilgisayarda nasıl denedim hemen söyleyeyim benim masaüstü bilgisayarımda internet yok iken taktım ve onda sorunsuz bir şekilde var. Ama aynı kabloyu diğer masaüstü bilgisayardan alıp benim bilgisayarıma taktığımda olmuyor. Çözümü ne olabilir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen sorun giderici çalıştırdığında sorunun düzelebiliyor denemeni öneririm. İkinci bir önerim ise aygıt yöneticisine girip ethernet sürücüsünü kaldırıp bilgisayarını yeniden başlatman olacaktır. Mümkün oldukça DNS kullanmamanı öneririm. DNS kullanmak da bazen sorun çıkartabiliyor.

İnternet surucunu kimligi ile ara indir. Aygitlar>Ethernet>ozellikler>donanim kimlikleri

Numarayi Devid info da aratarak bulabilirsin. Ya da anakart ureticisinden indir bazen windows kendisi yanlis kuruyor.

Bazen sorun giderici çalıştırdığında sorunun düzelebiliyor denemeni öneririm. İkinci bir önerim ise aygıt yöneticisine girip ethernet sürücüsünü kaldırıp bilgisayarını yeniden başlatman olacaktır. Mümkün oldukça DNS kullanmamanı öneririm. DNS kullanmak da bazen sorun çıkartabiliyor.
Dns zaten kullanmıyorum hocam.
İnternet surucunu kimligi ile ara indir. Aygitlar>Ethernet>ozellikler>donanim kimlikleri

Numarayi Devid info da aratarak bulabilirsin. Ya da anakart ureticisinden indir bazen windows kendisi yanlis kuruyor.
Teşekkür ederim hocam

Özellikler kısmında donanım kimlikleri diye bir şey yok hocam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı