Bilgisayara kendi yaptığım fidye virusu bulaştı ve dosyaları kurtaramıyorum

598256

Centipat
Olay geçen gün ChatGPT'yi dolandırmamla başladı fidye virüsünü ChatGPT'ye yaptırdım sonra ( Python olarak ) kütüphaneler eksik sanıp virüsü açtım. ( amacım hangi kütüphanenin indirileceğini öğrenmekti ) sonra ters tepti masaütüne "key. Key" adlı bir dosya geldi fidye virüsü belgeleri ras algoritması ile şifreledi ve ben dosyalarıma erişemiyorum ras anahtarı mevcuttu ama O'da şifrelendi :) Şu an gülmekten çatlıyorum abi olaya mantıklı bakamıyorum bir öneri verin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığı kodları veya ChatGPT'ye sorduğu soruları göremediğimiz için bizim de çözüm sunmamız pek işe yaramaz bence.

Tahminimce okul projem var fidye yazılımı yapmamızı istediler siber güvenlik falan dedi o yüzden bir de Python üzerinde uğraştığım zamanlardan birinde bu şifrelemelere bakıyordum maalesef anahtarını bilmeden kurtarmasının çok ufak bir şansı var oda kilit kırıcı programlardan ama dandik olanlardan değil bildiğimiz para verilenlerden ras güçlü bir şifreleme diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı