Çözüldü Fidye virüsü bulaşan dosyaları başka bilgisayara aktarmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmet2873

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 6 7 yıl önce bir laptopum fidye virüsü yedi. Ondan bir şekilde kurtuldum ama o bozuk uzantılı dosyalar hala duruyordu .sonra bu dosyaları yanlışlıkla yeni PC'ye aktardım. Yeni PC'de de o virüs olur mu, sıkıntı oluşturur mu?

Çözüm
Fidye zararlısını tetikleyecek yürütülebilir bir dosya gerekli, kriptolanmış dosya yürütülemeyeceği için bulaşmaması gerek fakat zararlıya göre değişir. Dosyayı yürütülebilir bir formata çevirip parçalara böldüyse bulaşabilir.
Arkadaşlar bundan 6 7 yıl önce bir laptopum fidye virüsü yedi. Ondan bir şekilde kurtuldum ama o bozuk uzantılı dosyalar hala duruyordu .sonra bu dosyaları yanlışlıkla yeni PC'ye aktardım. Yeni PC'de de o virüs olur mu, sıkıntı oluşturur mu?

Oluşabilir.
O virüsler sisteme girince genelde tüm dosyalar etkileniyor.

Oluşabilir.
O virüsler sisteme girince genelde tüm dosyalar etkileniyor.

Hocam virüs temizlendide sadece uzantısı bozuk dosyalar kaldı onlardan tekrar bulaşır mı yeni PC'ye

Anti virüs programları kullanarak o virüsleri ortadan kaldırabilirsiniz, benim de flash belleğime aynısı oldu Avast antivirüs ile hallettim.
Hocam sizde bi bakarsanız son mesaja

Hocam virüs temizlendide sadece uzantısı bozuk dosyalar kaldı onlardan tekrar bulaşır mı yeni PC'ye

Hocam sizde bir bakarsanız son mesaja

Bulaşıcı bir şey ise Windows Defender sizi uyaracak ve virüslü PC nin bilgisayara erişmesini engelleyecektir benim flash belleğimde de aynısı olmuştu antivirüs programı ile tekrar aratın tavsiyem Avast antivirüstür.

Olmaz zira 6 yıldan bahsediyoruz. Bilgisayara bu virüsü bulaştıran kişi rahmetli bile olmuş olabilir.

Hocam benim flash belleğimde dosyaları sürekli gizleyen çok sayıda virüs vardı. bana ait olmayan bir bilgisayara flash belleği taktım anında virüsler bulaştı bilgisayar eski bir bilgisayardı yani virüsün yenisi eskisi fark etmez yine zarar verebilir.

Geri
Yukarı