Bilgisayara kola döküldü

Seakills

Kilopat
Evet arkadaşlar, bu akşam başıma talihsiz bir olay meydana geldi. İşten geldim, PC'nin başına oturdum ve soğuk bir kola aldım. Kulaklığımı almak isterken elim bardağa çarptı ve tüm bardak kola PC'nin üzerine boşaldı. Derhal PC'yi kapatıp ters çevirdim ve tüm parçaları söküp havlu peçete ile kuruttum sildim. Başka ne yapmam gerekiyor? Yardıma ihtiyacım var. Kolanın döküldüğü yeri fotoğrafta işaretledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210809_210222.jpg
    IMG_20210809_210222.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 247
Evet arkadaşlar, bu akşam başıma talihsiz bir olay meydana geldi. İşten geldim, PC'nin başına oturdum ve soğuk bir kola aldım. Kulaklığımı almak isterken elim bardağa çarptı ve tüm bardak kola PC'nin üzerine boşaldı. Derhal PC'yi kapatıp ters çevirdim ve tüm parçaları söküp havlu peçete ile kuruttum sildim. Başka ne yapmam gerekiyor? Yardıma ihtiyacım var. Kolanın döküldüğü yeri fotoğrafta işaretledim.

İyice havalandırın, iyice kuruduğundan emin olmadığınız müddetçe asla çalıştırmayın.

Yani umarım bozulmaz bir de kasayı ters çevirmişsiniz anakart ekran kartı gibi donanım parçaları zarar görmüş olabilir mümkün olduğunca çalıştırmayın kısa devre yapmaması için iyice kuruduğuna emin olun.

2 adet kaliteli devre temizleme spreyi alın ve tüm bileşenleri tamamen söküp temizleyin. Ondan sonra bol hava ile kurulayın ve 1 gün bekleyin sistemi çalıştırıp test yapın.

Cevaplarınız için minnettarım. Anakartın her yerini söküp kuruladım ve ışıkla baktım. Saç kurutma makinesi ile soğuk üfledim.
2 adet kaliteli devre temizleme spreyi alın ve tüm bileşenleri tamamen söküp temizleyin. Ondan sonra bol hava ile kurulayın ve 1 gün bekleyin sistemi çalıştırıp test yapın.
Maalesef devre spreyim yok kuruladım sadece.

Dosya Ekleri

• 16285330132173492891479885092228.jpg
    16285330132173492891479885092228.jpg
    160,1 KB · Görüntüleme: 168

Geri
Yukarı