Bilgisayara kola döküldü

Evet arkadaşlar, bu akşam başıma talihsiz bir olay meydana geldi. İşten geldim, PC'nin başına oturdum ve soğuk bir kola aldım. Kulaklığımı almak isterken elim bardağa çarptı ve tüm bardak kola PC'nin üzerine boşaldı. Derhal PC'yi kapatıp ters çevirdim ve tüm parçaları söküp havlu peçete ile kuruttum sildim. Başka ne yapmam gerekiyor? Yardıma ihtiyacım var. Kolanın döküldüğü yeri fotoğrafta işaretledim.

Kasanın yerde durması her türlü başa bela çabuk tozlanıyor, iyi hava akışı olmuyor, ayak çarpabiliyor, sıvı bir şeyler dökülebiliyor. Geçmiş olsun umarım parçalar'da sıkıntı yoktur.

Kasanın yerde durmasının zararlarından biri daha her zaman diyorum kasayı masanın üzerine koyun.
Geçmiş olsun.
Masa ufak olduğu için yere konumlandırdım.
Hocam ayıptır sorması, kasa neden orada duruyor? Kasa, ön fanları oturduğunuz yere bakacak şekilde masanın altında konumlandırsaydınız yaşamazdınız böyle bir talihsizlik ( akılsızlık ).

Masa ufak ve alt tarafta ayağıma çarpıyor diye oraya çekmiştim.
Arkadaşlar devre temizleme spreyi önerenlere teşekkürler. Devre temizleme spreyi ile de temizleyip kuruduktan sonra 2 gün beklettim ve şu an sorunsuz çalışıyor. Bir soğuk su iyi gider şimdi.

IMG_20210731_213401.jpg
IMG_20210731_213401.jpg

Son düzenleme:
R

Arkadaşlar devre temizleme spreyi önerenlere teşekkürler. Devre temizleme spreyi ile de temizleyip kuruduktan sonra 2 gün beklettim ve şu an sorunsuz çalışıyor. Bir soğuk su iyi gider şimdi.

Eki Görüntüle 1135427Eki Görüntüle 1135427

Rica ederim sorun çıkmadıysa ne mutlu size.

Eki Görüntüle 1135427Eki Görüntüle 1135427

Sistem çok güzel görünüyor, geçmiş olsun.

Geri
Yukarı