Bilgisayara Küçük Parça Olarak Ne Alınabilir?

Tavsiyem biraz bekle bütçeyi elinden geldiğince yükselt sonra sat ekran kartını en azından ekran kartını GTX 1050 veya RX 460 yap. Çünkü I7 6700 işlemci ile R7 240 bayağı bir dengesiz olmuş.
Ekran kartını yazın alıcam. RX 470 almayı planlıyorum. Şimdi ufaktan parça takayım ki ilerde sıkıntı çekmim.

Bana kalırsa paranı biriktirip daha iyi bir ekran kartı al. Ekran kartı aldıktan sonra birde 8 GB ram ilave edersen artık pek bir ihtiyacın kalmaz. Depolama birimleri hariç tabii. Onun ihtiyacı kullanıma göre değişir, eksiklik hissedersen alınabilir.

Bu sistemi kim topladı site bilmiyorum ama hayatımda bu kadar boşa para saçılmış ve sonuçta alınabilecek en düşük oyun performansı veren bir sistem görmemiştim. Neden 6. nesil işlemciye 7. nesil anakart ya da 1.200liralık işlemciye 250liralık ekran kartı? Neden o kadar pahalı bir M.2 SSD?

Satın ekran kartını üstüne ekleyip 460 alın. Ekran kartı istemem diyorsanız RAM alabilirsiniz. 2 tane SSD takmak her hangi bir soruna yol açmaz. İstediğiniz kadar takabilirsiniz.

Sistemini gördükten sonra bir hırsla yazdım, 2. sayfa olduğunu falan görmemişim. Yazın alınacaksa ekran kartı tamam ama neden 6700'e B250m aldınız? B150m'in canı mı çıktı?

Bu sistemi kim topladı site bilmiyorum ama hayatımda bu kadar boşa para saçılmış ve sonuçta alınabilecek en düşük oyun performansı veren bir sistem görmemiştim. Neden 6. nesil işlemciye 7. nesil anakart ya da 1.200liralık işlemciye 250liralık ekran kartı? Neden o kadar pahalı bir M.2 SSD?

Satın ekran kartını üstüne ekleyip 460 alın. Ekran kartı istemem diyorsanız RAM alabilirsiniz. 2 tane SSD takmak her hangi bir soruna yol açmaz. İstediğiniz kadar takabilirsiniz.

Sistemini gördükten sonra bir hırsla yazdım, 2. sayfa olduğunu falan görmemişim. Yazın alınacaksa ekran kartı tamam ama neden 6700'e B250m aldınız? B150m'in canı mı çıktı?
Belki adam geleceğe dönük istiyor senin kararın bunu değiştiremez.

Belki adam geleceğe dönük istiyor senin kararın bunu değiştiremez.
Geleceğe dönük isteyen 6700 değil 7700 alır. M.2'ye verilecek paraya başka parçalara yatırım yapılabilirdi. Daha geleceğe dönük ve aynı zamanda uyumlu yapılabilirdi. Bu sistem bilmeyen tarafından yapılmış ya da çok iyi fiyatlra bulunmuş da alınmış.

Geleceğe dönük isteyen 6700 değil 7700 alır. M.2'ye verilecek paraya başka parçalara yatırım yapılabilirdi. Daha geleceğe dönük ve aynı zamanda uyumlu yapılabilirdi. Bu sistem bilmeyen tarafından yapılmış ya da çok iyi fiyatlra bulunmuş da alınmış.
Olabilir ancak alınmış yani olay bitmiş artık. Arkadaşımız demiş ki "ekran kartını yaza doğru alacağım" alır ekran kartını, daha sonra canı ne isterse onu yapar burada bunu eleştirmek yerine arkadaşımızın ihtiyacına yönelik tavsiye verilse daha iyi olur.
Not: Yanlış anlamayın lütfen size karşı herhangi bir sitemim yok, belirtmek istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı