Çözüldü Bilgisayara nasıl Minecraft sunucusu kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mırnav

Hectopat
Biri yardım etsin. 50 tane video izledim, hepsi neredeyse bir tık farklı söylüyorlar.
Modemde port ayarladım, güvenlik duvarını kapadım, Hamachi indirdim.
Nasıl yapacağım?

Çözüm
Evet açtım ama şöyle bir sıkıntı var: 1 kere IP alıp 3 5 arkadaş sunucuya giriyoruz 4 5 saat oynuyoruz sonra extra bir kişi SW'ye gelemiyor. Arkadaşlarım çıkınca da tekrar giremiyor. Tekrar kapa aç yapıyorum Ngrok'u, yeni IP alıyorum ama bu sefer disconnected yiyoruz. Local hosttan girebiliyorum ama.

Eğer arkadaşlarınız ile oynayacaksanız localhostun IP'sini Hamachi ile arkadaşlarınıza verebilirsiniz.
Aternos üzerinden yapabilirsin. Korsan kullanıma da izin veriyor olması lazım.

Biri yardım etsin. 50 tane video izledim, hepsi neredeyse bir tık farklı söylüyorlar.
Nasıl yapacağım?

Hamachi'ye gerek yok portladıysan.

Aternos üzerinden yapabilirsin. Korsan kullanıma da izin veriyor olması lazım.

Aynen öyle orijinal MC ayarını kapayınca oluyor.

Aternos çok düşük sunucular sağlıyor. Valhelsia 6 oynayacağız 2 3 kişi. Yaklaşık 5 6 GB RAM ve ortalama bir işlemci lazım. Kendi PCI'mde açmayı düşünüyorum ama arkadaşlarım her denediğimde giremiyorlar.

Hamachi'ye gerek yok portladıysan.
ip:2256 yapmadan da denedik. Yaparak da denedik.

Hocam Hamachi'ye cok da gerek yok aslında şu an bildigim kadarıyla belirli sitelerden aktif server acabiliyorsunuz yanlıssam düzeltin.

Aternos'tan bir tık daha yüksek server sağlayan server biliyor musunuz? Microsoft Azure'de 3 kez ücretsiz üyelik açtım. Elimde kart kalmadı. Deneme sürümü de olur.

Nasıl yapacağım?

Bu size yardımcı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu size yardımcı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet açtım ama şöyle bir sıkıntı var: 1 kere IP alıp 3 5 arkadaş sunucuya giriyoruz 4 5 saat oynuyoruz sonra extra bir kişi SW'ye gelemiyor. Arkadaşlarım çıkınca da tekrar giremiyor. Tekrar kapa aç yapıyorum Ngrok'u, yeni IP alıyorum ama bu sefer disconnected yiyoruz. Local hosttan girebiliyorum ama.

Eğer arkadaşlarınız ile oynayacaksanız localhostun IP'sini Hamachi ile arkadaşlarınıza verebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı