Çözüldü Bilgisayara RTX 4070 Ti Super takıp format attıktan sonra görüntü gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TP Okuru

Kilopat
Yer
Trabzon
4070 Ti Super aldım. Bilgisayara taktım. Temiz kurulum yapayım diye düşündüm. Formatladım bilgisayarı. Masaüstüne gelince görüntü gidiyor ve ekran kartı fanları tam tur dönmeye başlıyor. Videosu var fakat basıl yükleyeceğim buraya?

Çözüm
6+6 güç bağlantısını, güç kaynağındaki tek bir çıkıştan değil 2 farklı PCI-E çıkışından alıp çoklayıcı kabloya öyle takıp ekran kartına bağladım. PSU'daki tek bir PCI-E slotundaki gücü kabloyla 2 ye bölmedim.

Çözüm:
Bilgisayarı komple söktüm, tekrar baştan topladım. Bunu yaparken bios pilini çıkarttım. Özelikle ram ve ekran kartının tamamen yerine oturduğundan emin oldum. Tüm bağlantıları doğru yaptığımı doğruladıktan sonra bios pilini takıp, sisteme güç verdim. Biosdan docp açarak ramleri 3200 mhzye getirdim. ERP Ready ayarını 5S de bıraktım. İşlemci Oc yapmadım. auto da bıraktım. Biosta başka ayar yapmadan, temiz windows 11 kurulumu yaptım. Tüm driverleri güncelledikten sonra, prime95 ve furmark 1-2 testlerini 20 dakika açık bıraktım. Şimdilik sistemde bir sorun yok, çözülmüş gibi gözüküyor.

Not: PSU'm dan direkt 4070ti super için bir giriş olmadığı için, psudaki pci-e girişlerinden ayrı ayrı olacak şekilde 2 kabloyu dönüştürücüye taktım ve ekran kartına gücü farklı portlardan vermiş oldum.
4070 Ti Super aldım. Bilgisayara taktım. Temiz kurulum yapayım diye düşündüm. Formatladım bilgisayarı. Masaüstüne gelince görüntü gidiyor ve ekran kartı fanları tam tur dönmeye başlıyor. Videosu var fakat basıl yükleyeceğim buraya?
YouTube'a yükleyin buraya linkini atın sürücüleri indirdiniz mi?

Videoyu sonuna kadar izleyin anlayacaksınız. Sorunum hala devam ediyor.

Youtube Linki

Sistem özelliklerim.
Corsair iCUE 220t RGB airflow white / X6 Corsair AF120 RGB Elite beyaz / wpm Gold Zero 650W / Corsair iCUE H100i Elite Capellix RGB / Kingston KC3000 500GB ve Samsung 500GB 970 EVO Plus / ASUS Prime B550 Plus anakart / AMD 5600X işlemci / Kingston HyperX 4x8 GB DDR4 3200MHz RAM / Gigabyte RTX 4070 Ti Super eagle OC ıce.

MSI MAG 274qrfw ve AOC 24G2U / Ninjutso Sora Wireless Gaming mouse / SteelSeries Arctis 7+ Gaming kulaklık / XPG Cherry MX red Switch mekanik klavye.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Videoyu sonuna kadar izleyin anlayacaksınız. Sorunum hala devam ediyor.

Youtube Linki

Sistem özelliklerim.
Corsair iCUE 220t RGB airflow white / X6 Corsair AF120 RGB Elite beyaz / wpm Gold Zero 650W / Corsair iCUE H100i Elite Capellix RGB / Kingston KC3000 500GB ve Samsung 500GB 970 EVO Plus / ASUS Prime B550 Plus anakart / AMD 5600X işlemci / Kingston HyperX 4x8 GB DDR4 3200MHz RAM / Gigabyte RTX 4070 Ti Super eagle OC ıce.

MSI MAG 274qrfw ve AOC 24G2U / Ninjutso Sora Wireless Gaming mouse / SteelSeries Arctis 7+ Gaming kulaklık / XPG Cherry MX red Switch mekanik klavye.
Hocam başka bir PSU ile deneme şansınız var mı bir de önerim 750 watt PSU almanız mümkünse 800.

Hocam başka bir PSU ile deneme şansınız var mı bir de önerim 750 watt PSU almanız mümkünse 800.
Gidip alacağım mecbur. Başka psu yok elimde. Bana 3.0 gpu bağlantısı olan bir güç kaynağı söyler misiniz?

Problem dönüştürücüde olabilir mi? Ekran kartı ile gelen dönüştürücüyü kullanıyorum. Psudaki 2 adet pce yerini ayrı ayrı bağladım dönüştürücüye

Resimdeki 2 adet pce yerini ayrı ayrı dönüştürücüye taktım.

Dosya Ekleri

• IMG_0595.jpeg
    IMG_0595.jpeg
    43,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Gidip alacağım mecbur. Başka PSU yok elimde. Bana 3.0 GPU bağlantısı olan bir güç kaynağı söyler misiniz?

Problem dönüştürücüde olabilir mi? Ekran kartı ile gelen dönüştürücüyü kullanıyorum. PSU'daki 2 adet pce yerini ayrı ayrı bağladım dönüştürücüye.

Resimdeki 2 adet pce yerini ayrı ayrı dönüştürücüye taktım.
Hocam 4070 6+6 pin değil mi yanlış bilmiyorum onu ayrı ayrı taktıysanız ondanda kaynaklanmış olabilir.

6+6 güç bağlantısını, güç kaynağındaki tek bir çıkıştan değil 2 farklı PCI-E çıkışından alıp çoklayıcı kabloya öyle takıp ekran kartına bağladım. PSU'daki tek bir PCI-E slotundaki gücü kabloyla 2 ye bölmedim.

Çözüm:
Bilgisayarı komple söktüm, tekrar baştan topladım. Bunu yaparken bios pilini çıkarttım. Özelikle ram ve ekran kartının tamamen yerine oturduğundan emin oldum. Tüm bağlantıları doğru yaptığımı doğruladıktan sonra bios pilini takıp, sisteme güç verdim. Biosdan docp açarak ramleri 3200 mhzye getirdim. ERP Ready ayarını 5S de bıraktım. İşlemci Oc yapmadım. auto da bıraktım. Biosta başka ayar yapmadan, temiz windows 11 kurulumu yaptım. Tüm driverleri güncelledikten sonra, prime95 ve furmark 1-2 testlerini 20 dakika açık bıraktım. Şimdilik sistemde bir sorun yok, çözülmüş gibi gözüküyor.

Not: PSU'm dan direkt 4070ti super için bir giriş olmadığı için, psudaki pci-e girişlerinden ayrı ayrı olacak şekilde 2 kabloyu dönüştürücüye taktım ve ekran kartına gücü farklı portlardan vermiş oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
6+6 güç bağlantısını, güç kaynağındaki tek bir çıkıştan değil 2 farklı PCI-e çıkışından alıp çoklayıcı kabloya öyle takıp ekran kartına bağladım. PSU'daki tek bir PCI-e slotundaki gücü kabloyla 2'ye bölmedim.

çözüm:
Bilgisayarı komple söktüm, tekrar baştan topladım. Bunu yaparken BIOS pilini çıkarttım. Özelikle RAM ve ekran kartının tamamen yerine oturduğundan emin oldum. Tüm bağlantıları doğru yaptığımı doğruladıktan sonra BIOS pilini takıp, sisteme güç verdim. BIOS'tan DOCP açarak RAM'leri 3200 MHz'ye getirdim. ErP Ready ayarını 5S de bıraktım. İşlemci OC yapmadım. Auto da bıraktım. BIOS'ta başka ayar yapmadan, temiz Windows 11 kurulumu yaptım. Tüm sürücüleri güncelledikten sonra, Prime95 ve FurMark 1-2 testlerini 20 dakika açık bıraktım. Şimdilik sistemde bir sorun yok, çözülmüş gibi gözüküyor.

Not: PSU'mdan direkt 4070 Ti Super için bir giriş olmadığı için, PSU'daki PCI-e girişlerinden ayrı ayrı olacak şekilde 2 kabloyu dönüştürücüye taktım ve ekran kartına gücü farklı portlardan vermiş oldum.
Hocam siz yine de PSU'yu değiştirin.

Geri
Yukarı