Bilgisayara SSD takılmadan orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Mekasva33

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam. Samsung 870 EVO SSD aldım. Sahte olup olmadığını kontrol etmek istiyorum. Bu işlemi SSD'yi bilgisayara takmadan nasıl halledebilirim?

Takmadan anlayamazsın. Taktıktan sonra Samsung Magician programı indir. Eğer program görüyorsa SSD'yi orijinal demektir.

SSD'nin üzerinde seri numarası falan varsa Samsung firmasının desteğiyle görüşüp teyit ettiremem mi? (Disk akşam saat 19 gibi elime geçecek.)

SSD'nin üzerinde seri numarası falan varsa Samsung firmasının desteğiyle görüşüp teyit ettiremem mi? (disk akşam saat 19 gibi elime geçecek.)

Elimde aynı SSD olduğu için şimdi kontrol ettim, kutunun üzerinde s/n var mı bilmiyorum ancak SSD'nin arka yüzünde birçok bilgi var belki yardımcı olabilirler müşteri hizmetlerinde.

Elimde aynı SSD olduğu için şimdi kontrol ettim, kutunun üzerinde s/n var mı bilmiyorum ancak SSD'nin arka yüzünde birçok bilgi var belki yardımcı olabilirler müşteri hizmetlerinde.

Tamamdır. Çok teşekkür ederim. Eğer müşteri hizmetlerini ararsam ve bir gelişme olursa bildiririm.
@revivality hocam Samsung'un kendi sitesinden sorgulattım, ürün sahte çıktı. Bu konu hakkında foruma yeni konu açacağım.
@revivality hocam Samsung'un kendi sitesinden sorgulattım, ürün sahte çıktı. Bu konu hakkında foruma yeni konu açacağım.

Son düzenleme:
Tamamdır. Çok teşekkür ederim. Eğer müşteri hizmetlerini ararsam ve bir gelişme olursa bildiririm.
Sorgulattığın linki atar mısın

Herkese selam. Samsung 870 EVO SSD aldım. Sahte olup olmadığını kontrol etmek istiyorum. Bu işlemi SSD'yi bilgisayara takmadan nasıl halledebilirim?

Arada bir buna benzer şeyler gördüm diskin içine silikon ile yapıştırıp USB koyuyorlar dışarıdan size SSD gibi gelse de içi USB gelir diskin içini açın oradan da anlayabilirsiniz arkadaşın da dediği gibi program indirirek de yapabilirsiniz sadece SSD ve HDD için de değil USB için de geçerli USB'nin içini açın bellek yongası yoksa eğer fake Kingston 64 GB buna benzer yeşil renkte bir USB gördüm içerisini açıyor ve yon ga olmayan bir USB çıkıyordu YouTube'da bence bu konuda dikkatli olmanız lazım ürün alırken.

Buradan sorgulanan gerçek ürünlerde de hata veriyor.

@Mekasva33 aynen dostum elimdeki 870 EVO s/n girdiğimde bende gereçsiz kod uyarısı alıyorum. Bura sadece telefon sorgulama olabilir. Elimde ki ürünün orijinal olduğuna eminim çünkü macigian da tüm özelliklerini ve s/n görebiliyorum. İade etmeden bir takıp macigian da bak derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı