Bilgisayara su döküldü ve açılmıyor

brkjkr

Decapat
Yer
Split
Daha fazla  
Klima su damlatmış ve bilgisayara gelmiş hemen kurutmayı denedim. Bezle sildim, güneşe koydum. Sonra fişe taktığımda açilmadi. Ne yapmam gerekiyor, bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gibi durumlarda bütün parçaları söküp kontak sprey sıkıp oda sıcaklığında ne kadar gerekiyorsa bırakır ve kurumasını beklerdim sanırım. İlk yapılan hata suyu kuruttuğunu düşünüp hemen sisteme güç vermek oluyor genelde.
Statik elektrik boşaltmayı deneyin bakalım ne sonuç çıkacak.

Bu gibi durumlarda bütün parçaları söküp kontak sprey sıkıp oda sıcaklığında ne kadar gerekiyorsa bırakır ve kurumasını beklerdim sanırım. İlk yapılan hata suyu kuruttuğunu düşünüp hemen sisteme güç vermek oluyor genelde.
Statik elektrik boşaltmayı deneyin bakalım ne sonuç çıkacak.
Statik elektrik boşalmıyor hocam.

O ne demek anlamadım. Kasaya gelen gücü kesin. Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basın. Hatta statik boşaltmışken bellekleri sökün, ekran kartını sökün ve yerlerine tekrar oturtun. Daha sonra sisteme güç verin. Gerçi dediğim gibi ilk başta kasaya güç vermek çok mantıklı bir hamle olmuyor ama neyse.

O ne demek anlamadım. Kasaya gelen gücü kesin. Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basın. Hatta statik boşaltmışken bellekleri sökün, ekran kartını sökün ve yerlerine tekrar oturtun. Daha sonra sisteme güç verin. Gerçi dediğim gibi ilk başta kasaya güç vermek çok mantıklı bir hamle olmuyor ama neyse.

Dediğiniz her şeyi yaptım hocam ama maalesef kasa açılmıyor ekran kartının ışığı yanıyor anakart da aynı şekilde ama açılmıyor.

Yani buradan sonra pek söyleyebileceğim bir şey yok. Ne desem yalan olur. Bir zarar aldıysa zaten şu ana kadar almıştır ama yine de çıkmadık candan ümit kesilmez diyerek uzay kurulum yapın. Sadece sistemi çalıştırmaya yetecek donanımları takın. Gereksiz hiçbir şeyi takmayın. Hatta bunu yapmadan öncede sıcak bir odada, oda sıcaklığında bütün gece bekletin.

Geri
Yukarı