Bilgisayara takılan hoparlörü çalıştırınca görüntü bir anlığına gidip geliyor

Vileblood

Decapat
Sorunum yukarıda da gördüğünüz gibi Mikado markalı eski hoparlörümü bilgisayara taktım, hoparlörü açıp kapatınca ekranda bir anlığına görüntü gidip geliyor. Bu normal midir, normal değilse hoparlörde bir sıkıntı mı var?

Not: Monitörü ve hoparlörü 8 yıl önce eski bilgisayarımı alırken aldım, o günden beri kullanıyorum ikisini de. Hoparlörden cızırtı sesi vesaire de geliyor. Hoparlör oldukça eski. Bunlardan da olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside kasaya bağlı hocam.
Bağımsız derken elektrik bağlantısı bakımından bağımsız yani siz başka prizde monitörü kullanırken bir sorun yok, hoparlörü kullanırken bir sorun yok ama ikisini aynı anda kullanınca gidip gelme oluyorsa elektrikten, tesisattan (belki de kullandığınız prizden) kaynaklı olabilir.

Bağımsız derken elektrik bağlantısı bakımından bağımsız yani siz başka prizde monitörü kullanırken bir sorun yok, hoparlörü kullanırken bir sorun yok ama ikisini aynı anda kullanınca gidip gelme oluyorsa elektrikten, tesisattan (belki de kullandığınız prizden) kaynaklı olabilir.

İkisi de ayni galiba hocam emin degilim. Böyle olmasi sorun çıkarır mı?

İkisi de ayni galiba hocam emin degilim. Böyle olmasi sorun çıkarır mı?
İkisi de aynı derken aynı anda kullanınca sorun çıktığını varsayıyorum. Öyleyse tesisatın durumuna bağlı yani sorun kullandığınız prizde ise priz sorun çıkarabilir fakat onu değişme imkanınız var ama sorun komple tesisatta ise odanıza çekilen hatta mı? Tamamında mı? Baktırmak lazım (belki de sigortalar gevşek veya eskimiştir) zira başka elektrikli aletleri (fırın, süpürge vs.) de eş zamanlı aktif edince (eğer tesisat kaynaklıysa) aşırı akımdan yangın çıkabilir. (Bir elektrikçiye baktırmakta fayda var.)

Yeni konular

Geri
Yukarı