Bilgisayara taktığım kulaklıkların mikrofonu çalışmıyor

Hocam, nasıl bir PC ve kulaklık kullanıyorsunuz?

Laptolarda 2 jack olur biri kulaklık diğeri mikrofon dur. Tek jacklı ise mikrofonu laptoptan kullanırsınız. Onların aparatı vardır.

Sanırım senin bilgisayar tek jaklı ve kulaklığında mikrofonlu tek jaklı kulaklık olması lazım. Benim de laptop ve 1 tane jak girişi var. Ben telefon kulaklığımdaki mikrofonu kullanabiliyorum. Kulaklığınızda tek jak ve mikrofon, bilgisayarınızda da tek jak varsa yapmanız gereken Realtek Audio'yu bilgisayarınıza uygun olanı kurun ve şu adımları yapın:

1.)HD Audio yöneticisini açın.
2.)yukarıdan mikrofon bölümüne gelin.
3.)sağ tarafta analog bölümü var oradaki siyah yuvarlağa sağ tık yapın.
4.)kontaktör yeniden görevlendiriliyor...'A tıklayın.
5.)çıkan sekmede 2 tane kulaklık bölümü olan sol taraflarında da kutucular olacaktır.
6.)bende en altaki kulaklığı seçtiğimde mikrofonda devreye girmiş oluyor.

Sanırım senin bilgisayar tek jaklı ve kulaklığında mikrofonlu tek jaklı kulaklık olması lazım. Benim de laptop ve 1 tane jak girişi var. Ben telefon kulaklığımdaki mikrofonu kullanabiliyorum. Kulaklığınızda tek jak ve mikrofon, bilgisayarınızda da tek jak varsa yapmanız gereken Realtek Audio'yu bilgisayarınıza uygun olanı kurun ve şu adımları yapın:

1.)HD Audio yöneticisini açın.
2.)yukarıdan mikrofon bölümüne gelin.
3.)sağ tarafta analog bölümü var oradaki siyah yuvarlağa sağ tık yapın.
4.)kontaktör yeniden görevlendiriliyor...'A tıklayın.
5.)çıkan sekmede 2 tane kulaklık bölümü olan sol taraflarında da kutucular olacaktır.
6.)bende en altaki kulaklığı seçtiğimde mikrofonda devreye girmiş oluyor.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı