Bilgisayara virüs bulaşmış mıdır?

Nvidia Rtx 3090

Femtopat
Bilgisayar yaklaşık 1 saat kadar boştaydı, başına geçtiğimde Windows güncellemesi için yeniden başlatılması gerekiyordu oyun oynayacaktım ve güncellemeyi daha sonra yapacaktım, sabahtan Zoom dersleri vardı, Zoom arka planda fazladan RAM kullanmasın diye görev yöneticisinden kapatacaktım. Görev yöneticisine tıkladığımda 30 saniye kadar açılmasını bekledim. Ardından RAM'in 4.5 GB (bilgisayarda 8 GB RAM var.) CPU'nun yüzde 20'de ve diskin yüzde yüze yakın kullanıldığını gördüm. Görev yöneticisine baktığımda çalışan anormal bir şey göremedim "Windows moduler installer worker" adlı arka plan işlemi (adını tam hatırlamıyorum ama güncelleme ile ilgili olduğunu biliyorum.) CPU ve diski yukarıda yazan değerlere yakın kullanıyordu. Ancak 300 MB RAM kullanıyordu. PC normalde boştayken normalde 2.4 GB RAM kullanıyordu bunla beraber 2.7 GB oluyor. Ama PC 4.5 GB RAM kullanıyordu, ben güncelleme ile ilgili geçici bir şey olduğunu düşündüm. Daha sonra arka planda tam Zoom'u kapatıcakken ekran siyah oldu yatay gri çizgiler oluştu bende korkup bilgisayarın fişini çektim. Sizce virüs bulaşmış mıdır? Bilgisayarda ücretsiz Kaspersky kullanıyorum ve Windows Defender kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı