Bilgisayara virüs bulaştıktan sonra ne yapılmalı?

Asaf122

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bundan birkaç gün önce Windows'umun lisansı dolmuştu ve altta Windows'u etkinleştir yazısı çıktı. Ben de tekrar almayacağım için korsan bir şekilde gidermeyi denedim. Bir program aracılığıyla gidermeye çalışırken PC'ye virüs girdi. Sonra tabii antivirüs programıyla virüsü sildim falan şu an PC'de bir donma kasma falan olmuyor ama mesela bir oyuna girdiğimde eskiden aldığım FPS'yi şimdi alamıyorum. Ya çok düşük oluyor ya da ortalama arada da FPS düşüşleri oluyor. Sistemimde yeterli olmasına rağmen mesela LoL'de eskiden 150-250 arası bir FPS alıyordum ama şimdi 80'e kadar düştü bu neden olabilir virüs kaynaklımı yoksa driver güncellemesi yaptım ondan mı kaynaklı bilemiyorum ama en çok LoL'de FPS düşüşü oluyor diğer oyunlarda daha hafif oluyor bu sorunu nasıl giderebilirim illa format mı atmam lazım yoksa başka bir çözümü var mı yardımcı olursanız sevirim.

Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yap. En sonunda bir şey çıkmazsa FPS sorunu devam ediyorsa format atabilirsin.
Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yap. En sonunda bir şey çıkmazsa FPS sorunu devam ediyorsa format atabilirsin.
@olyshoweR Komik bir şey yazmadığımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Dostum önce saglam bir virus programi ile tarama yap bulunan virsuleri silsin. Virus cıkmasa kullanmaya devam et. Eğer bir problem cıkarsa PC'ye format at direkt virus programı kur sağlam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik KMSpico. Kaspersky yükle, taramayı yap. Kaspersky güzel şekilde temizler. Formatlık bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Evet ya oydu KMspico ordan bulaştı ve karspersky yi indirdim virüsü buldu sildi onda sıkıntı yokta acaba lolde bi sıkıntı olabilirmi silip tekrar yüklesem belki çözülür çünkü format atmak istemiyorum hemen

Dosya doğrulama yapınız LoL için. Ek olarak ekran kartı sürücüsünü güncelleyiniz.
Lol ü tekrar yüklüyorum düzelecekmi bi deneyeyim zaten lol hariç diğer oyunlarda fazla fps düşüşü olmuyor ekran kartı driverım da güncel
bide karpersky ile tarattığımda bi dosya buluyo ve silinmesi mümkün değil diye bi uyarı veriyor muhtemelen virüste niye silmiyor

Son düzenleme:
KMSpico olmayabilir hocam FPS düşüşü diyor hem de bayağı yüksek bir rakam.

KMSpico gerçek sitesi kapanmıştı, büyük ihtimalle bu arkadaş başka bir siteden indirmiş bu yüzden bilgisayara doğal olarak mining virüsü girmiş.
Lol ü tekrar yüklüyorum düzelecekmi bi deneyeyim zaten lol hariç diğer oyunlarda fazla fps düşüşü olmuyor ekran kartı driverım da güncel
bide karpersky ile tarattığımda bi dosya buluyo ve silinmesi mümkün değil diye bi uyarı veriyor muhtemelen virüste niye silmiyor

Güvenli modda temizlemeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı