Bilgisayara virüs mü girdi?

Berat_QuaR

Centipat
Daha fazla  
Dostlar oyun oynarken Discord kendi kendine yeniden başladı, ardından Spotify da yeniden başladı. Alt Tab attım bakmak için PC dondu. Görev Yöneticisi'nden oyunu kapattım daha sonra Görev Yöneticisi'ni kapattım ancak kapanma animasyonundayken donup çoğalan bir görüntü oluşturdu (ekte mevcut). PC'yi yeniden başlattım ve Kaspersky indirdim kurulumdayken hata verdi çözemedim (ekte mevcut). Malwarebytes'dan hızlı tarama yaptım bir şey bulmadı. Şu anda Defender'dan ve Malwarebytes'dan tam tarama yapıyorum sizce virüs mü girmiştir?

Edit: Defender 2 milyon dosyadan bir șey bulamadı. Malwarebytes 2 milyon dosyadan sadece Cheat Engine'i risk olarak gördü. Eksik driver vs. olduğunu sanmıyorum. Windows'um güncel (W11), ekran kartı driverim da güncel (ekrandaki çoğalmalar ondan kaynaklı olabilir diye gördüm) sizce sorun nedir arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.21.10_6c7de897.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.21.10_6c7de897.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 50
  • WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.32.22_c3839ec6.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.32.22_c3839ec6.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.58.27_dd881225.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-01 saat 02.58.27_dd881225.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Cheat Engine'nin böyle bir şey yapmıyacağını düşünüyorum ama siz yine de silin her bilgisayarda olması gerekmez. Benim tavsiyem format.

Dostlar oyun oynarken Discord kendi kendine yeniden başladı, ardından Spotify da yeniden başladı. Alt Tab attım bakmak için PC dondu. Görev Yöneticisi'nden oyunu kapattım daha sonra Görev Yöneticisi'ni kapattım ancak kapanma animasyonundayken donup çoğalan bir görüntü oluşturdu (ekte mevcut). PC'yi yeniden başlattım ve Kaspersky indirdim kurulumdayken hata verdi çözemedim (ekte mevcut). Malwarebytes'dan hızlı tarama yaptım bir şey bulmadı. Şu anda Defender'dan ve Malwarebytes'dan tam tarama yapıyorum sizce virüs mü girmiştir?

Edit: Defender 2 milyon dosyadan bir șey bulamadı. Malwarebytes 2 milyon dosyadan sadece Cheat Engine'i risk olarak gördü. Eksik driver vs. olduğunu sanmıyorum. Windows'um güncel (W11), ekran kartı driverim da güncel (ekrandaki çoğalmalar ondan kaynaklı olabilir diye gördüm) sizce sorun nedir arkadaşlar?

Windows'un bozulmuş olabilir sıfırdan kurulum yap.

Hocam, CMD'yi yönetici olarak açıp "SFC /scannow" yazın ve enterlayın. Orada Complete yazana kadar bekleyin. Bu komut tarama yapıp Windows'un bozuk dosyalarını onaracak. Eğer olmazsa format şart olabilir hocam.

Hocam, CMD'yi yönetici olarak açıp "SFC /scannow" yazın ve enterlayın. Orada Complete yazana kadar bekleyin. Bu komut tarama yapıp Windows'un bozuk dosyalarını onaracak. Eğer olmazsa format şart olabilir hocam.

Teşekkürler deneyeyim.

Anladığım kadarıyla eksik dosya bulup onarmış. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1704097766305.png
    1704097766305.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Genelde grabber tarzı virüsler ve Discord bilgi atıyor sanada o olmus olabilir kısaca anlatayım kisiler bir EXE dosyası hazırlar ve bilgileri Discord göndermesini ya da Telegram'ya da siteye falan gelir kisinin bilgisi simdi diyelim o EXE'ya baslangıca girmistir o yüzden Discord kapanmıs mesela virüs söyledir dersinki virüse Discord Spotify Netflix Steam gibi uygulmaların bilgisini çek dersin sen EXE açınca 1 dk içinde bütün PC'deki sifre her tarayıcıdaki bilgileri toplar ve atar karsıya bu kadar yani kullancıların dikkatli olması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı