Malware Bytes Sürekli Virüs Buluyor

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu konudaki arkadaşımızın tavsiyesiyle Malware Bytes programını kurdum ama ikide bi' virüs bulup duruyor ( virüs mü değil mi emin değilim ama ) tarama yaptım 16 tane zararlı dosya buldu ben hepsini temizledim ama neden oluyordur sizce ?

Bazen chrome.exe yazan yerde svchost.exe falan yazıyor. Yani ordaki yazı değişebiliyor.

Merhaba,

MalwareBytes'ın deneme sürümünü aktif etmişsiniz. Zaten aktif koruma sağlayan bir Antivirus yazılımınız (Avira) gözükmekte. İsterseniz ayarlarından aktif korumayı kapatın istersenizde denetim masasından kaldırın.
O uyarı girdiğiniz site zararlı veya reklam sitesi ise engelleyebilir.

Programı siz kur dediğiniz için kurmuştum zaten :D

- - - Güncellendi - - -

Ama sistemimde virüs bulunmadığı halde neden ikide bi' çıkıp duruyor bu ?

Kurun dedim fakat siz kurulumda Deneme sürümünü aktif etmişsiniz. Sadece tarama amaçlı kullansaydınız aktif koruma sağlamazdı. Az öncede bahsettim girdiğiniz sitelerden veya sitedeki reklamları zararlı olarak gösterebilir veya False Positive uyarılardır. Aktif koruma özelliğini kapatın veya kullanmayacaksanız kaldırın.

False pasitive uyarı değil doğru gösteriyor :) ancak müdehale edemiyor :D
Malwarebyte benim önerdiğim zamanlar sadece tarama amaçlı öneririm çünkü zararlı tanımlama ve silmede başarısı azdır.
Malwarebyte silip Avira veya diğer antivirüs tarzı şeyleri silip imzada olan kaspersky IS kurun. Malwarebyte ile silme yapmasa idiniz doğru bir şekilde zararlı varsa silebilirdiniz.
Tarayıcı ve denetim masasından toolbar vs ne gereksiz ise kaldırın. Tarayıcılarınızın Kısayol hedef bölümlerinden bir adres bağlantısı varmı kontrol edin.

Evet hortlattığım için heyecanlıyım. :D Ama Google'a aktif koruma kapatmak yazınca en tepede muhterem forumumuzun sayfası vardı ben de ilgili bilgileri okudum. :D

Hakikaten de aktif koruma açıkken program şizofren gibi davranıyor.

Ben de kapattım.

İyi forumlar .D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı