Bilgisayara Windows 11 kurmak güvenli mi?

Bence herkes kandırılıyor. Windows 10 makyajlanmış halini ISO'ya atmışlar. Çünkü görüntü hariç hiçbir fark göremedim ben. Belkide içinde gizlenmiş virüs var.

Eğer eski Windows 10 sızdırılmış görüntülerine bakarsanız Windows 8.1'in neredeyse aynısıydı. Henüz bitmemiş sürümler genelde böyle olur.

Dosya Ekleri

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    39,6 KB · Görüntüleme: 41
  • images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    38,4 KB · Görüntüleme: 41
Merak ettiğiniz için biraz kurcalayıp tekrar Windows 10’a geçecekseniz hiçbir şey olmaz. Ana işletim sistemi olarak kullanma planınız varsa büyük hata olur. Güvenlik açıkları ve sistem stabilitesi henüz çok belirsiz. Hiçbir şey emanet edilmez bu sisteme şu an için. Yakında resmî yollarla desteklenmeye başladığı zaman gönül rahatlığıyla geçiş yapabilirsiniz.

Konu dışı ama bir şey sormak istiyorum Windows 10 kullanıcıları Windows 11'e ücretsiz geçiş yapacaktır diye bir haber görmüştüm doğru mu?

Hocam size özel konuşmuyorum. Bu aralar şu Windows 11 kurayım mı konularını görünce küfür edesim geliyor. Arkadaşlar bu sürüm korsan bir oyun gibi ne resmi bir sürüm ne de başka bir şey. Korsan oyun yüklemekle aynı mantık yarın bir gün bilgileriniz çalınınca konu açarsınız Windows 11 kurdum virüs bulaştı diye.

Boşverin hocam ne gerek var böyle şeylere? Çok merak ediyorsanız ve imkanınız varsa kurun sanal makineyi bir deneyin. Olmuyorsa da Recep Baltaş'ın ya da başka inceleyenlerin videolarını izleyin. Neyle karşılaşacağınızı aşağı yukarı görün yeterli bence. Nasılsa yakında çıkacak, isteyen alıp kullanacak. Değer mi stabiliteyi ve verilerinizi riske atmaya?

Geri
Yukarı