Çözüldü Bilgisayara yazıcı takınca "USB device over current status detected" hatası

• Konuyu başlatan wljo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 471
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wljo

Femtopat
Daha fazla  
Selam, dosya çıkartmak için yazıcıyı PC'ye bağladım fakat birkaç hata verdi çok fazla güç yüklendi vs gibi, bende PC'yi yeniden başlattım fakat açılmadı 1 hafta önce de aynısı olmuştu fakat açılmıştı şu anda PC'yi açamıyorum alttaki ekran geliyor ve 15 sn sonra kapanıyor, sanırım USB'ler ile alakalı kısa devre mi yapıyor acaba?
Tüm USB'leri çıkartıp denedim yine açılmadı çözümü nedir bilen var mı?
Not; BIOS pilini de cıkar tak yaptım + BIOS'a giremiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_2706.jpeg
    IMG_2706.jpeg
    197,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın içinde sıfırlama konnektörü aradım ama bulamadım. Asus acayip kartlar üretir oldu.
Neyse... Anakarta güç veren o kalın kablo var ya ? onun altında olan kabloyu çıkarıp deneyin.

U32G1 yazan yuva.

Dosya Ekleri

• IMG_2723.jpeg
    IMG_2723.jpeg
    533,2 KB · Görüntüleme: 9
Resimler hem karanlık hem net değil. İşlemci ve RAM yanında yani anakarta güç veren kablonun yanındaki kalın kablo yeri net değil. Sağ RAM alt taraftaki ve sol RAM üst taraftaki kabloların yuvalarının resmi lazım. Asus'un hangi modeli anakart?

Resimler hem karanlık hem net değil. İşlemci ve RAM yanında yani anakarta güç veren kablonun yanındaki kalın kablo yeri net değil. Sağ RAM alt taraftaki ve sol RAM üst taraftaki kabloların yuvalarının resmi lazım. Asus'un hangi modeli anakart?
A520m-a
1699481591280.png

Telefon ile kasa içini çekiyorum net gözüküyor fakat buraya yüklediğimde görüntü bozuluyor

Anakartın içinde sıfırlama konnektörü aradım ama bulamadım. Asus acayip kartlar üretir oldu.
Neyse... Anakarta güç veren o kalın kablo var ya ? onun altında olan kabloyu çıkarıp deneyin.

U32G1 yazan yuva.

Çözüm

U32G1 yazan yuva.
IMG_2730.jpeg

Sağ alttaki kabloyu çıkartıp mı çalıştırmayı deneyeyim doğrumu anladım hocam

Evet. Orda altta kalın ikili gelen.
Şuan çıkarmayı deniyorum fakat çıkmıyor asıldığımda anakartı çekiyorum kablo ile otomatik olarak

Şuan çıkarmayı deniyorum fakat çıkmıyor asıldığımda anakartı çekiyorum kablo ile otomatik olarak
Kablo aşırı fazla içine oturmuş kıpırdamıyor bile , ayrıca üstünde usb 3.0 yazıyor

Geri
Yukarı