Bilgisayara yeni parça takarken dikkat edilmesi gerekenler

tumer3k

Centipat
Bilgisayarımı yeni bir kasaya kuruyorum. Yeni işlemci ve ekran kartı da aldım. Açmadan önce yapmam gerekenler neler? Direkt açıp kullanabilir miyim? Bir de anakarta olan kablolama olsun, fan kablolaması olsun; sık yapılan bir bildiğiniz hata varsa söyleyebilir misiniz? Bilgisayara zarar vermeyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin 4 veya 8 pinli bir soketi var(anakartta) diğerlerinden ayrı bir şekilde işlemciye yakın olur ben onu takmayı unutmuştum ilk başlarda :D
bir de anakartın kullanma rehberinde kasaların başlat kapatma tuşlarının sırası yazar ona dikkat et diğerlerini zaten cıkardığın gibi takarsın.
Ama zorlama hiçbir şeyi kırabilirsin.

Hocam bende PC topluyordum üzerimde hiçbir şey yoktu ama şu an tıkır tıkır çalışıyor zarar görmüş müdür?
Yok hocam ama bir dahakine öyle yaparsınız. Statik elektrikten dolayı yoksa açılmayabilir.

Hocam bende PC topluyordum üzerimde hiçbir şey yoktu ama şu an tıkır tıkır çalışıyor zarar görmüş müdür?

Statik cok düşük bir ihtimaldir ama ihtimaldir.
O yüzden korkmana gerek yok ben cok PC topluyorum elektronik eşyalar tamir ediyorum.
Hiç öyle statik takıntım yok şimdiye kadar da bir şey olmadı.

Statik cok düşük bir ihtimaldir ama ihtimaldir.
O yüzden korkmana gerek yok ben cok PC topluyorum elektronik eşyalar tamir ediyorum.
Hiç öyle statik takıntım yok şimdiye kadar da bir şey olmadı.
Valla bizim evde topraklama yok köpek gibi statik oluyor kasada. Terliksiz içim rahat olmuyor.

Kabloları eksiksiz takın ve üzerinizdeki statik elektriği boşaltıp bileşenlere temas edin.
Nasıl statik elektrik boşaltacağım?
Fanları molex ile birbirine nasıl bağlayacağım?
Bir de ben eskiden bilgisayarı başkasına toplatmıştım. Fanı tutması için anakartın üstüne bir plastik bir şeyle tutturmuştu. Sonradan onu çıkarttım çünkü ben geri takamıyordum onu. O sorun yapar mı? Amd işlemci zaten vidaları plastik. Elektrik sorunu falan yapmaz sanırım.
İşlemcinin 4 veya 8 pinli bir soketi var(anakartta) diğerlerinden ayrı bir şekilde işlemciye yakın olur ben onu takmayı unutmuştum ilk başlarda :D
bir de anakartın kullanma rehberinde kasaların başlat kapatma tuşlarının sırası yazar ona dikkat et diğerlerini zaten cıkardığın gibi takarsın.
Ama zorlama hiçbir şeyi kırabilirsin.
Ekran kartı ve işlemci yeni ya açarken bir şey yapmam lazım mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı