Bilgisayara yeni RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşımda 2 adet farklı marka RAM vardı bir tanesi 2800 MHz öteki 2133 MHz idi yanlış hatırlamıyorsam. Ben bir nedenden ötürü ondan 2800 MHz RAM'ini ödünç almıştım. RAM'ini geri teslim ettiğinde 1 aydan fazla geçmişti. Arkadaşım RAM'i alıp bilgisayara taktı ve güç tuşuna bastığında bilgisayara anlık güç gelip kapandığını söyledi. Daha sonra yeni taktığı RAM'i çıkarıp bilgisayarı açmış bilgisayar bu sefer açılmış fakat ekran kartının fanları döndüğü halde görüntü alamamış. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Arkadaşımda 2 adet farklı marka RAM vardı bir tanesi 2800 MHz öteki 2133 MHz idi yanlış hatırlamıyorsam. Ben bir nedenden ötürü ondan 2800 MHz RAM'ini ödünç almıştım. RAM'ini geri teslim ettiğinde 1 aydan fazla geçmişti. Arkadaşım RAM'i alıp bilgisayara taktı ve güç tuşuna bastığında bilgisayara anlık güç gelip kapandığını söyledi. Daha sonra yeni taktığı RAM'i çıkarıp bilgisayarı açmış bilgisayar bu sefer açılmış fakat ekran kartının fanları döndüğü halde görüntü alamamış. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Aynı sorunları yaşadım ve yaşamış kişilerin çözümleri şu şekilde;
1)RAM'lerin slotlarını değiştirmek.
2)RAM'leri teker teker çalıştırıp bozuk olup olmadığını anlamak.
3)RAM'lerin anakarta temas eden sarı kısmını bastırmadan silgi ile temizlemek.

Not: RAM'leri her takıp çıkarttığınız zaman PSU'nun gücünü kesmeniz ve kestikten sonra güç tuşuna basmanız gerekiyor.

Farklı RAM'lerin çalışma garantisi olmuyor. BIOS resetleyip deneyebilirsiniz.

İnternette kesin bir bilgi bulamadım ama kasaya takılan bütün USB çıkışlı aygıtlarında çıkarılması ve öyle denenmesi gerektiği söylenmiş. Yazdıklarım işe yaramaz ise bunu da deneyebilirsiniz ek olarak.

Farklı RAM'lerin çalışma garantisi olmuyor. BIOS resetleyip deneyebilirsiniz.

Aynı sorunları yaşadım ve yaşamış kişilerin çözümleri şu şekilde;
1)RAM'lerin slotlarını değiştirmek.
2)RAM'leri teker teker çalıştırıp bozuk olup olmadığını anlamak.
3)RAM'lerin anakarta temas eden sarı kısmını bastırmadan silgi ile temizlemek.

Not: RAM'leri her takıp çıkarttığınız zaman PSU'nun gücünü kesmeniz ve kestikten sonra güç tuşuna basmanız gerekiyor.

Şu anda ne yapıp ne etti bilmiyorum ama eski RAM ile görüntü almış açılmış bilgisayar. Fakat yeni RAM'i nasıl takmamız lazım şu anda aklımda yeni RAM'e silgi ile dokundurma ve BIOS'tan MHz'si düşük olan RAM için MHz ve voltaj ayarı yapma düşüncem var öneriniz nedir?

Dediğim gibi BIOS resetleyip deneyin. Beraber çalışma garantisi olmuyor. Şans işi.

Şu anda ne yapıp ne etti bilmiyorum ama eski RAM ile görüntü almış açılmış bilgisayar. Fakat yeni RAM'i nasıl takmamız lazım şu anda aklımda yeni RAM'e silgi ile dokundurma ve BIOS'tan MHz'si düşük olan RAM için MHz ve voltaj ayarı yapma düşüncem var öneriniz nedir?

Dediğiniz gibi önce RAM'leri temizlemeyi sonrasında ise farklı slotları deneyin. olmaz ise BIOS işlerine girişirsiniz.

Geri
Yukarı