Bilgisayara yükseltme yapmak

asnerkol

Hectopat
Arkadaşlar yayın açmaya çalışıyorum Twitch'te fakat drop yiyorum internet hızım gayet iyi YouTube'da deneme için açınca yemiyorum gözlemlerime göre 2 şeyde sorun olabilir Knight oynuyorum işlemci bazlı olduğu için işlemcim yeterli gelmiyor olabilir ve 8 GB RAM var onu da 16 yapmayı planlıyorum belki o da yetersiz geliyor olabilir.

Bilgisayarımın özellikleri aşağıda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

İşlemci: Intel Core i3-9100F 3.6GHz LGA1151 6MB cache.
Anakart: ASUS Prime H310M-R r2.0 2666MHz(OC)
RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz CL15.
Ekran kartı: PowerColor Red Dragon RX570 4 GB 256Bit GDDR5.

Hangi işlemciyi alırsam anakartı da değiştirmek zorunda kalmam pek hakim olmadığım için yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım maksimum i9-9900K takabilirsiniz.
RAM'i 16 GB yapın, işlemciyi de en az 9. nesil i7 veya i9 ile değiştirin bence. Fakat sorun RAM'den kaynaklı, sahip olduğunuz işlemci Twitch yayınları için yeterlidir.

İnternetiniz yeterliyse RAM'den dolayıdır. Aynı RAM'den alın, ya da aynı MHz ve CL değerleri olan bir RAM alın.
Dual Channel 16GB sorunu %99 çözecektir.

Aynı RAM'den bir tane daha alıp 16GB Dual Channel yapın. Bütçeniz varsa işlemciyi de yükseltebilirsiniz.

Intel 8. ve 9. nesil bir işlemci takabilirsin. Şimdilik 8 GB RAM al, sonradan işlemci ve anakart değiştirirsin. Ölü sokete yatırım mantıklı değil.
hocam 9100f in nesili 9. nesil değil mi yanlış mı biliyorum acaba yanlışsa düzeltir misin , ayrıca önerebileceğin işlemci ve anakart nedir onlarıda sonradan almak isterim.

Hocam 9100F'nin nesil olarak 9. nesil değil mi yanlış mı biliyorum acaba yanlışsa düzeltir misin? Ayrıca önerebileceğin işlemci ve anakart nedir onları da sonradan almak isterim.
Doğru biliyorsun. 9100F 9. nesil bir işlemci.

O anakarta 9600K'den sonrasını önermem VRM'leri zayıf bir anakart. Ama 9600K'yi de almanı önermem çünkü sıfır fiyatı uçuk ve eski bir soket.

Almayı düşündüğün zaman bütçe belirtip konu açarsan daha güncel parçalar öneririz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı