Bilgisayarcı laptop soğutucunun işe yaramadığını söylüyor

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhabalar. Bende HP G62 var ve çok ısınıyor. Termal macun değiştirdim ve fan temizliği bile yaptırdım. Ama hala ısınıyor. Laptop soğutucusu alacaktım bilgisayarcıya fiyat sormaya gittim. Elinde kalmadığını ve laptop soğutucusunun hiçbir etkisi olmadığını söylüyor. Bilgisayarını bana getir parçalarını söküp takmam gerekiyor diyor. İçinde 600 liralık SSD falan var emanet edemem. Adama da pek güvenemedim açıkçası. Şimdi ben laptop soğutucusu aldığım da bir işe yaramaz mı? Çünkü PC ısınınca kapanıyor o zaman iyice sinirleniyorum. Acaba ne yapmalıyım?

Adı sanı belli macunlar arasında 8-9 derece fark olmaz. İş soğutucuda bitiyor, soğutucu kötüyse ve cihaz ısı uzaklaştırma konusunda kötü bir tasarıma sahipse termal macun 8-9 derece gibi mucizevi sıcaklık düşüşleri yaratmaz.

Hocam MasterGel Pro bende 6 derece fark yarattı. Zaten demek istediğim 5 liralık macun kullanıyor çoğu bilgisayarcı. Büyük firmalar için konuşmuyorum.

Hocam MasterGel Pro bende 6 derece fark yarattı. Zaten demek istediğim 5 liralık macun kullanıyor çoğu bilgisayarcı. Büyük firmalar için konuşmuyorum.
Ben tanıdık ve kaliteli yere yaptırdım. Hatta öğrenciyim diye para almıyordu önce ben zar zor verdim parayı. Yaptırdığım firma da 30 yıllık büyük firmalardan.

Para kazanacağı bir eşyaya işe yaramaz demiş, niye art niyet arıyorsun... Ki haklı, haklı olduğunu bilen birisi olsan ve "hemen vereyim abime" diyen birisi olsa, "beni kazıklamaya çalışıyor" diye de konu açacak mıydın?

Bu işi iyi bilen bir teknik servise gösterin cihazınızı zaten donanımda bir problem varsa tespit ederler.
Gösterdim. Fan temizliği ve Termal Macun değiştirdim ama birşey değişmedi.
Para kazanacağı bir eşyaya işe yaramaz demiş, niye art niyet arıyorsun... Ki haklı, haklı olduğunu bilen birisi olsan ve "hemen vereyim abime" diyen birisi olsa, "beni kazıklamaya çalışıyor" diye de konu açacak mıydın?
Adamın elinde zaten o ürün yoktu. Satmak istese bile veremeyekti. Hiç tanımadığım bir adam. Adam getir bilgisayarını içini sökelim dedi. Bende öğrenciyim ve SSD ve RAM alana kadar harçlıklarımı hiç harcamadım. Bazen okulda birşey yiyip içediğim bile oldu gerçekten. Güvenemiyorum işte.

Hocam şimdi siz ısınıyor diye giderseniz fanına bakar macununa bakar ama detaylı bir donanım taraması yapılması gerek yani kendi başıma gelene dayanarak söylüyorum.

Gösterdim. Fan temizliği ve Termal Macun değiştirdim ama birşey değişmedi.

Adamın elinde zaten o ürün yoktu. Satmak istese bile veremeyekti. Hiç tanımadığım bir adam. Adam getir bilgisayarını içini sökelim dedi. Bende öğrenciyim ve SSD ve RAM alana kadar harçlıklarımı hiç harcamadım. Bazen okulda birşey yiyip içediğim bile oldu gerçekten. Güvenemiyorum işte.
Ben içindeki parçaları çalacaklarını düşünmüyorum. O kadar takılmaya gerek yok bence. Ama hiç anlamam derseniz siz bilirsiniz.

Adamın elinde zaten o ürün yoktu. Satmak istese bile veremeyekti. Hiç tanımadığım bir adam. Adam getir bilgisayarını içini sökelim dedi. Bende öğrenciyim ve SSD ve RAM alana kadar harçlıklarımı hiç harcamadım. Bazen okulda bir şey yiyip içediğim bile oldu gerçekten. Güvenemiyorum işte.

Haklısınız bence hiçbir bilgisayarcıya güven olmaz. Cihazların içinden parça alıp yerine daha alt segment bir parça takıp yutturmaya çalışan çok bilgisayarcı gördüm

Geri
Yukarı