Bilgisayarcı laptop soğutucunun işe yaramadığını söylüyor

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhabalar. Bende HP G62 var ve çok ısınıyor. Termal macun değiştirdim ve fan temizliği bile yaptırdım. Ama hala ısınıyor. Laptop soğutucusu alacaktım bilgisayarcıya fiyat sormaya gittim. Elinde kalmadığını ve laptop soğutucusunun hiçbir etkisi olmadığını söylüyor. Bilgisayarını bana getir parçalarını söküp takmam gerekiyor diyor. İçinde 600 liralık SSD falan var emanet edemem. Adama da pek güvenemedim açıkçası. Şimdi ben laptop soğutucusu aldığım da bir işe yaramaz mı? Çünkü PC ısınınca kapanıyor o zaman iyice sinirleniyorum. Acaba ne yapmalıyım?

Ben içindeki parçaları çalacaklarını düşünmüyorum. O kadar takılmaya gerek yok bence. Ama hiç anlamam derseniz siz bilirsiniz.
Peki ben tamire götürsem neresinde arıza çıkma ihtimali yüksektir ? Bana kalsa SSD'de yok sorun çünkü HDD varken de böyleydi.
Haklısınız bence hiçbir bilgisayarcıya güven olmaz. Cihazların içinden parça alıp yerine daha alt segment bir parça takıp yutturmaya çalışan çok bilgisayarcı gördüm
Bende hep internette görüyorum. Birde bilgisayar benim tek bilgisayarım. Başkasına hiç emanet edemem.

Peki ücret çok mu tutar? Ben öğrenciyim o kadar param yok. Aslında ısınmayı engellesem soğutucuyla falan o zamanda mı olmaz?

Eğer anakartın herhangi bir yerinde problem varsa, onu tamir ettirmeden düzgün çalışmaz.
Ben 2 yıl önce cihazın içindeki anakartı tamir ettirmiştim ona 350TL almıştı. Yeni anakart içinde 500TL fiyat vermişti. Şimdi 700-800 ister anakart değişimi için. Ayrıca anakartı tamir ettirdim 1 yıl sonra tekrar bozuldu yani garantisi de olmuyor. Bir problem varsa en iyisi yeni anakart taktırmak.

Geri
Yukarı