Bilgisayarcı termal macun için ne kadar ister?

Roy Ackerman

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, Valorant'ta 90-100 FPS alırken birdenbire 5 FPS'e düşmesi ve 10 dakika boyunca geçmemesi sorununu bir türlü çözemedim ve termal macunun bittiğini düşündüm, kimse elle tutulur bir yardımda bulunmadı. Şu olmuştur böyledir şöyledir gibisinden, laptop ilk 5 ay böyle bir sorun vermedi, sonradan vermeye başladı, çok ısınıyor ve soğutucum yetersiz kalıyor muhtelemen, yarın bilgisayarcıya götüreceğim kaç para ister tam olarak deneyimlemiş olanlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, Valorant'ta 90-100 FPS alırken birdenbire 5 FPS'e düşmesi ve 10 dakika boyunca geçmemesi sorununu bir türlü çözemedim ve termal macunun bittiğini düşündüm, kimse elle tutulur bir yardımda bulunmadı. Şu olmuştur böyledir şöyledir gibisinden, laptop ilk 5 ay böyle bir sorun vermedi, sonradan vermeye başladı, çok ısınıyor ve soğutucum yetersiz kalıyor muhtelemen, yarın bilgisayarcıya götüreceğim kaç para ister tam olarak deneyimlemiş olanlar var mı?
HWMONITOR kullanarak sıcaklıkları ölçebilir misin işlemcin tam yük altındayken?

Hocam ben laptopumu götürüyorum termal macun+fan temizliğine 50 Lira para alıyor genelde hep kendim yapardım ama son zamanlarda zaman bulamıyorum.
Ha bu arada yeni güncelleme ile çoğu kullanıcı aynı sorunu yaşıyor sıcaklık kaynaklı olmayabilir bilginize.

Bunu kaç para ister olarak değil de parçaların gitmesi olarak deneyimlemiş biri olarak şunu söylemek istiyorum: İnternetten alıp YouTube'dan videosunu izleyerek yapabilirsiniz. Çok basit bir işlem.

Bilgisayarcının süreceği termal macunun kalitesine bakar önce ne kadar fiyat alacağı. Bence bu macunu kendin almalısın. Çünkü genelde bilgisayarcılar ucuz macunlar kullanır, aralarında bir tık orta düzeyde macunlar kullananlar var, ama bence en iyisi macunu sen al. Bilgisayarcı da sürer, işcilik içinde en fazla 30 TL atarsın :) Macun önerimde; Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun | Adeks Store

90'ın üzerine çıkıyor muhtemelen, ve soğutucumda var altta yetersiz kalıyor muhtemelen cidden aklım almıyor, 100 FPS olan oyun birden bire nasıl 5 FPS'e düşebilir..
90 derece aşırı yüksek, hangi model bir termal macun kullandın ve her şeyi doğru yaptığına emin misin?

90 derece aşırı yüksek, hangi model bir termal macun kullandın ve her şeyi doğru yaptığına emin misin?
Dostum laptop bir yıllık geldiğinden beri böyle bir sorunla karşılaşmadım, sadece bazen soğutucusuz oynamaya çalıştığımda tekrardan 5 FPS oluyordu soğutucu varken her şey güzeldi ama, fakat son 2 haftadır soğutucuda olsa şarjda takılı olsa oyun başladıktan 10 dakika sonra 5 FPS oluyor ve düzelmiyor hangi termal macun var ne yapmışlar inan bilmiyorum.

hangi termal macun var ne yapmışlar inan bilmiyorum.
Bir dakika, sen termal macunu bir tamirciye mi yaptırdın? Kendi termal macununu kendin al ve kendin sür, biz sana yardım ederiz, tamircilere güven olmaz, dandik bir şey sürüvermiştir. Hem oyunu açtıktan sonraki vakitler FPS düşüyorsa bu %100 ısınma demektir.

Bir dakika, sen termal macunu bir tamirciye mi yaptırdın? Kendi termal macununu kendin al ve kendin sür, biz sana yardım ederiz, tamircilere güven olmaz, dandik bir şey sürüvermiştir. Hem oyunu açtıktan sonraki vakitler FPS düşüyorsa bu %100 ısınma demektir.
Hayır kimseye yaptırmadım, bilgisayarı aldığımdan beri hiç bir şeyi ellemedim termal macunda dahil sonra yavaş yavaş bu sorunlar artmaya başladı ve en son termal macunu değiştirmeyi düşündüm başka bir çözüm bulamayıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı