Bilgisayarcıda çalışmak iyi mi?

twsdarklol

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar pazartesi günü bilgisayrcıda işe başlayacağım sizlerden birkaç bilgi toplamak istedim. Öncelikle benim bilgisayarlarla bir alakam oluyor mu yoksa dükkanı temizlemek çay getirmek gibi işler mi yapıyorum? Amcam bilgisayarcıyla bilgisayar parçalarının tamamını söküp takabilir diye falan konustu. İşi ayarlarken bende anlıyorum az çok sizce bilgisayar toplama tamir vb içinmi işe alırlar yoksa sadece temizlik çay getir götür için mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamına göre değişir, benim bilgisayarcıyla ben sabahın köründe yola çıkıp başka ilçeye kamera takmaya gidiyorduk. Çayı kendisi arayıp getirtiyordu. Biraz üçkağıtçıydı ama :)

Arkadaşlar pazartesi günü bilgisayrcıda işe başlayacağım sizlerden birkaç bilgi toplamak istedim. Öncelikle benim bilgisayarlarla bir alakam oluyor mu yoksa dükkanı temizlemek çay getirmek gibi işler mi yapıyorum? Amcam bilgisayarcıyla bilgisayar parçalarının tamamını söküp takabilir diye falan konustu. İşi ayarlarken bende anlıyorum az çok sizce bilgisayar toplama tamir vb içinmi işe alırlar yoksa sadece temizlik çay getir götür için mi?
Bence seni ayak işleri için alırlar. Yoksa milletin PC'sini sana emanet edecek kadar güvenmez daha sana. He bakar PC'den az buçuk anlıyorsun o zaman sana max yaptıracağı iş format, oyun kurma, driver kurma falan.

Adamına göre değişir, benim bilgisayarcıyla ben sabahın köründe yola çıkıp başka ilçeye kamera takmaya gidiyorduk. Çayı kendisi arayıp getirtiyordu. Biraz üçkağıtçıydı ama :)
Benim babam da bilgisayarcı/kameracı benide yanına alıyordu sabahın 6'sında buz gibi havada kamera montaj ve kurulum da yardım ettirtiyordu. 2-4 saat sürüyordü ama zevkliydi.

Peki eline hiç bilgisayar parcası geciyor muydu çöpe atılacak veya degersiz parcalar.

Ben zaten kendimce alım satım yapıyorum, onun bana herhangi bir parça vermesine gerek olmadı/duymadım da. Lazım olan bir şey olursa da bana yardımcı olabileceğini söylemişti. Dediğim gibi tamamen çalışacağınız bilgisayarcıya bağlı her şey.

Benim babam da bilgisayarcı/kameracı beni de yanına alıyordu sabahın 6'sında buz gibi havada kamera montaj ve kurulum da yardım ettirtiyordu. 2-4 saat sürüyordü ama zevkliydi.

Kamera işinde iyi para vardı yalnız, kamera takmaya gittiğim günlerde iyi para birikmişti.

Geri
Yukarı