Bilgisayarcılar neden böyle?

Greenarcher

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, buradakiler zaten bilgisayarcıyla yaşadığım anımı veya sinirimi görmüşlerdir. Hemen söyleyeyim adam bana(o zamanlar bilgim yoktu oda biliyor diye ona bıraktım ve bu adam tanıdık)6000 TL sisteme AOC monitör 75Hz, Phoenix 1650S, A320MK, 8 GB 3000MHz RAM, Everest PSU, Power Boost kasa, 3100 işlemci.

Evet yanlış okumadınız o paraya bunu topladı ve 1 hafta sonra gittiğimde ekran kartının tek fanlı olduğunu gördüm böyle bir baktı ve ne dedi: Aaaaa cidden tek fanlıymış ama baksana bayağı ağır şeye benziyor. Ben tabii bilgim olmadığı için vardır bir bildiği dedim ama böyle demesi beni de şok etti hiç mi alırken tek fanlı olduğuna bakmamış sonra başta başka bir tane PSU seçmişti benim de tek bildiğim PSU'lar 80+ olursa kaliteli olur diye. Baktım onunki 80+ değil hemen dedim bu 80+ değil başka bir şey alalım oda tamam dedi 300 lira daha istedi sonrada için rahat etsin kaliteli bir şey aldım dedi bende tamam dedim sonra sistem toplandığında gördüm(göstermiyor bir de)Everest almış. Everest'inde kalitesiz olduğunu biliyordum ama işte böyle konuşacak bilgim yoktu. Sonra her şey toplandı baktım kasaya kablolama yok kablolar bazıları alttan bazıları üstten olurya bu bildiğiniz tüm kabloları bir yerden geçirmiş kasanın içi hep kablo gözüküyor. Moralimde bozulmadı değil. Sonra işte ödeme falan yapıldı diyor ki bayağı uyguna aldık ama ha diyor kıymetimi bil diyor. Şu fiyattan şu fiyata indirdim tanıdıksın diye. Bende tabii eyvallah teşekkürler abi diyorum çok iyi adammış diyorum herkese anlatıyorum sonra ama gerek burası olsun gerek başka forumlar olsun 1500 TL geçirdiğini öğrendim. Bu bilgisayarcı güya tanıdık ve bana bu kötülüğü yapıyorsa diğer insanlara ne yapar. Bilgisayarada 2016 crackli Windows indirmiş ve benden sonra birisi daha geldi ve ona da 7000 TL'ye 1650S sistem topladı.

Hocam yani ne diyelim ki, neden gidip o bilgisayarcıdan aldınız? İade edebiliyorsanız iade edin, bilgisayarcıların çoğuna güven olmaz, zaten herkes birbirini kazıklamaya çalışıyor şu zamanlarda, dikkat etmek lazım.

Bilgisi olmayan insanlardan kâr yapıyor işte, adam nasıl kazanacak ki? Parça çalmadığı falan sürece sıkıntı yok, siz gitmişsiniz.
Ya ben normalde bilgim olmadığı için vatandan alacaktım onada söyledim oda ben daha iyisini toplarım dedi.Bende tanıdık akrabamız kazansın dedim ama dediğim gibi şerefsiz çıktı.

Geri
Yukarı