Bilgisayarcılar neden böyle?

Kardeşim siz interneten fiyatlara göre göre konuşursanız kimse para kazanamaz lütfen.
Kardeşim tamam kar yapabilir bunda sorun yokta internette 2000tl ise 2100tl yaparsın. Bu kadar az bilgisiyle gidip bu kadar paraya böyle bir sistemi toplayıp kar amaçlı satması resmen hakkına girmektir alan kişinin. Ekmek parasını herkes kazanıyor gidip bir kere insanları kandırmadık biz ekmek parasını kazanırken mesela.

Kardeşim tamam kar yapabilir bunda sorun yokta internette 2000TL ise 2100TL yaparsın. Bu kadar az bilgisiyle gidip bu kadar paraya böyle bir sistemi toplayıp kar amaçlı satması resmen hakkına girmektir alan kişinin. Ekmek parasını herkes kazanıyor gidip bir kere insanları kandırmadık biz ekmek parasını kazanırken mesela.

Sen bir 2000 TL'lik üründen 100 TL kar yaparsan hiçbir anlamı kalmaz.

Bunun gibileri kazanmasın mümkünse. Yaptıkları iş değil.

Yaptıkları iştir sadece sanal ortamda takıldığınız için buna kazık şuna kazık diyorsunuz internet olmasa o adamın dibinden ayrılmazsınız.

Kardeşim şahsen içim acıdı sana vallah. Ben daha lise 1'e giderken 3 ay lokantada çalışmıştım. Sonra eniştemden telefon istedim. Bana o zaman samsung galaxy s2 sattı. Orjinal kaçak sıfır dedi. Telefonu aldım telefonunu 3g'si çalışmıyordu. Söyledim o 50 tlye yapılıyor dedi. Neyse 700 liraya almıştım. Gittim internetten baktım s3 fiyatı 800 lira. Adam bana faturasız vergisiz telefon satmış alt model ve 700 liraya. Telefonun kvk fiyatına baktım fiyatı 700 lira. Telefonun sim kart yuvasına baktım şeker lekesi vardı. 2'inci el ürün satmıştı. Aradım söyledim ne fayda sen yanlış biliyorsun sıfırı 1200 lira dedi. O zamnalar da s4 1 senedir çıkmıştı ve samsung garantilli 1300 liraya satılıyordu... Anlayacağın o gün bugündür akıllandım. Bir ürün alacaksam ülkenin değil dünyanın tüm piyasalarına bakarım ikinci el fiyatlarına bakarım özelliklerine bakarım inciğine cıncığına her şeyine bakarım. Benim bu foruma açtığım konulara bak hep ekran kartı fiyat performans soruları. Bugün hard disk aldım ssd aldım. 1 aydır fiyatlarına bakıyorum mesela param oldu bugün almadan 1 saat önce konu açtım yine arkadaşlar yardımcı oldu. Tavsiye ettiler aldım.

Bu arada bilgisayardan anlayan biri olmama rağmen benden daha bilgili insanların burada olduğuna inanarak arkadaşlara hep sorarım. Örneğin ırak ukrayna kanada her yerdeki fiyatlara bile bakıyorum önce:) Youtubede fps testlerine bakıyorum kombinasyonlara bakıyorum üstüne gelip arkadaşlara soruyorum. Hem keyif alıyorum hem de ürünü aldığımda içime sinmedi gibi durumlar yaşamıyorum.

Sonuç: Akraba akrabayı mahallede ******

Sen bir 2000 TL'lik üründen 100 TL kar yaparsan hiçbir anlamı kalmaz.

Yaptıkları iştir sadece sanal ortamda takıldığınız için buna kazık şuna kazık diyorsunuz internet olmasa o adamın dibinden ayrılmazsınız.
Sen de onların kafadasın galiba ya da onlardansın böyle düşünmeye devam edebilirsin konuyu uzatmayacağım. Bilgisi az olan insanlara daha pahalı ürün satmak gibi şeyler yapıp hala da rahatlıkla uyuyabiliyor ve yaşayabiliyorsanız helal olsun derim. İnternet olmasa diyorsun da internet yokken de işini kaliteli yapan bilgisayarcılar vardı zaten. Hem internet olmasa demen alternatif bir duruma gider. Şuan ki durumda böyle bir yorum saçma olur. Adam insanları kaba dille kazıklıyor işte. Zaten kişi bilse o bilgisayarcıya gitmezdi. Bilgi eksikliğinden dolayı gitmiş. Bu kişileri savunmanız oldukça adaletsiz diyorum ve konuyu uzatmıyorum.

Bilgisi olmayan insanlardan kâr yapıyor işte, adam nasıl kazanacak ki? Parça çalmadığı falan sürece sıkıntı yok, siz gitmişsiniz. O da biliyor o fiyata daha iyi sistem toplanabildiğini, 1660S'li sistem toplasa kâr edeceği yer kalmıyor.

Bilmiyor bence hiçbir şey bilmiyor. Ya Allah için insan Phoenix markanın tek fanlı olduğunu bilmezmi aaaa tek fanlıymış ama baksan ağır bir şey üzmez seni diyor sanki kiloyla performans veriyor. Bu olayı her hatırladığımda sinir olurum.

Benim babamda bilgisayarcı ama asla böyle şeyler yaptığını görmedim genelde format atmak temizlemek için falan getiriyorlar ama toplama işi oldu mu hem bana soruyor hem de kendi araştırıyor. İyi bir bilgisayarcı gelmediği sürece böyle bilgisi olmayanlardan kâr ediyorlar işte.

Kardeşim şahsen içim acıdı sana vallah. Ben daha lise 1'e giderken 3 ay lokantada çalışmıştım. Sonra eniştemden telefon istedim. Bana o zaman samsung galaxy s2 sattı. Orjinal kaçak sıfır dedi. Telefonu aldım telefonunu 3g'si çalışmıyordu. Söyledim o 50 tlye yapılıyor dedi. Neyse 700 liraya almıştım. Gittim internetten baktım s3 fiyatı 800 lira. Adam bana faturasız vergisiz telefon satmış alt model ve 700 liraya. Telefonun kvk fiyatına baktım fiyatı 700 lira. Telefonun sim kart yuvasına baktım şeker lekesi vardı. 2'inci el ürün satmıştı. Aradım söyledim ne fayda sen yanlış biliyorsun sıfırı 1200 lira dedi. O zamnalar da s4 1 senedir çıkmıştı ve samsung garantilli 1300 liraya satılıyordu... Anlayacağın o gün bugündür akıllandım. Bir ürün alacaksam ülkenin değil dünyanın tüm piyasalarına bakarım ikinci el fiyatlarına bakarım özelliklerine bakarım inciğine cıncığına her şeyine bakarım. Benim bu foruma açtığım konulara bak hep ekran kartı fiyat performans soruları. Bugün hard disk aldım ssd aldım. 1 aydır fiyatlarına bakıyorum mesela param oldu bugün almadan 1 saat önce konu açtım yine arkadaşlar yardımcı oldu. Tavsiye ettiler aldım.

Bu arada bilgisayardan anlayan biri olmama rağmen benden daha bilgili insanların burada olduğuna inanarak arkadaşlara hep sorarım. Örneğin ırak ukrayna kanada her yerdeki fiyatlara bile bakıyorum önce:) Youtubede fps testlerine bakıyorum kombinasyonlara bakıyorum üstüne gelip arkadaşlara soruyorum. Hem keyif alıyorum hem de ürünü aldığımda içime sinmedi gibi durumlar yaşamıyorum.

Sonuç: Akraba akrabayı mahallede ******
Haklısınız işte ilklerin günahı olmazmış bende sizin gibi akıllandım inşallah.
Birde ne diyor güzel topladık çok iyi fiyata geldi diyor tabi kendinin 1 aylık masrafı çıktı kendi için çok iyi toplandı.

Tanıdık diye kimseye güvenmeyin. Hele bilgisayarcıya hiç güvenmeyin. Bilgisayarcı denilen bu insanlar format atmaktan başka bir şey bilmezler. Bilgisayardan anlamadığım zamanlar bilgisayarımız bozulmuştu ve babam bilgisayarcıya götürdü. Abi gitmiş içinde HDD olan ve donanımı kötü olan bilgisayarıma Windows 10 kurmuş. Şimdi ki aklım olsa "abi sen ne yapıyorsun Allah aşkına?" derdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı