Bilgisayarcıların parçalarınızı çaldığı oldu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

oscorp

Hectopat
Sosyal medyada dalga konusu olunca forumda konusunu açayım dedim. Bir tane bilgisayarcı dayı fotoğrafı bulup üzerine "RAM'ler kasıyordu çıkardım kardeşim, ekran kartı yanmıştı çöpe attım kardeşim" gibi şeyler yazıyorlar. Belki bilmeyenler vardır diye belirtiyorum.

Siz de başınıza gelen yalan, dolandırıcılık, hırsızlık olaylarını yazabilirsiniz.

Benim başıma olumlu versiyonu geldi. Kaybettikleri işlemcim i3 2100 yerine i3 6100 vermişlerdi. Mis gibi kâr ettim. :D

Oldu.

Bilmiyordum o zamanlar. Kasayı niye verdik hatırlamıyorum. Ama tek hatırladığım şey PCI slotu boş.

Ben kabloyu oraya bir şeye (ekran kartı üzerinde olan VGA çıkışı) takiyordum ama şimdi yok, neyse diğer şeye (onboard) takmıştım.

Zaten 1 kere gittim. Sonra, aklım başıma geldi, kendim altından kalkabilecegim şeyleri ben yapıyorum, yapamayacağım şeyleri mecbur.

Kardeşimin bilgisayarının Wi Fi adaptörünün 2 kablosundan birini çalmış adam. Sırf ucundaki parça için çalmış yani inanılacak gibi değil.

Benim PC'de sıkıntı olmuştu. Gidip vermiştim işlemcinde sıkıntı var demişti. Daha kötü bir işlemci takmıştı ama aradan 1 ay sonra anladım.

PC'nin klavyesi bozulmuştu, adam 150 TL'ye hem içini temizledi hem termal macununu yeniledi hem klavyeyi halletti hemde işlemciyi rami falan çalmadı. Ama 3-5 vida çalmış gözümden kaçmadı :D

PC'nin klavyesi bozulmuştu, adam 150 TL'ye hem içini temizledi hem termal macununu yeniledi hem klavyeyi halletti hemde işlemciyi rami falan çalmadı. Ama 3-5 vida çalmış gözümden kaçmadı :D
O çalma değil, her laptop sökülüp takıldığında mutlaka 2-3 vida artar. Doğanın kanunu bu. 😬

2010'lu yılların başlarında bilgisayarı aldığımız yere format atsın diye vermiştik. Geri geldiğinde ekran kartı yok olmuştu. 😑

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı