Bilgisayarcıların parçalarınızı çaldığı oldu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşlemcime bozuk deyip almıştı ama beni bilgisiz sandı herhalde gidip çıkartırdım depodan işlemcimi :)
Hikaye içimi rahatlattı. Pasif biri olsa dolandırılırdı. :D

Kardeşimin bilgisayarının Wi Fi adaptörünün 2 kablosundan birini çalmış adam. Sırf ucundaki parça için çalmış yani inanılacak gibi değil.
Hem hırsız hem vizyonsuz.

Benim PC'de sıkıntı olmuştu. Gidip vermiştim işlemcinde sıkıntı var demişti. Daha kötü bir işlemci takmıştı ama aradan 1 ay sonra anladım.
Bu çok kötü ya.

PC'nin klavyesi bozulmuştu, adam 150 TL'ye hem içini temizledi hem termal macununu yeniledi hem klavyeyi halletti hemde işlemciyi rami falan çalmadı. Ama 3-5 vida çalmış gözümden kaçmadı :D
Bir an "150 liraya klavye temizliği mi olur?" dedim. Laptop olduğunu sonradan anladım. :D

2 gün önce yakın arkadaşım anlattı;
''Kanka bizim bilgisayar şey olmuştu götürdük bizim X abiye, pawırı yanmış. Yeni pawırla değiştirdi 650'lik vardı gereksiz diye 400'lük takmış. Daha tasarruflu olmuş.''

:D
Tam ağız burun kırmalık.

2010'lu yılların başlarında bilgisayarı aldığımız yere format atsın diye vermiştik. Geri geldiğinde ekran kartı yok olmuştu. 😑
Parçanın nerede olduğunu sormadınız mı?

Başıma gelmedi, Allah kimseyi bilgisayarcıların eline düşürmesin.
Her bilgisayarcının aynı olduğunu söyleyemem.

Çok şükür tanıdık olduğu için hiç hırsızlık olayı yaşanmadı 😀 Zaten artık çoğu şeyi kendim hallediyorum gerek kalmadı yani. :)

Seneler önce 2005 yapımı bir PC'yi bilgisayarcıya emanet ettik, bir şey çalındı mı hatırlamıyorum. 😁

Artık neyin ne olduğunu az çok biliyorum da böyle insanların eline düşmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı