Bilgisayarda 5 kısa bip sesi

Mustafaxd

Centipat
Arkadaşlar 2 aylık bir tatile gitmiştim giderken her şey çalışıyordu. Bilgisayarda fişlerini çekip gittim. Şimdi eve geldiğimde Power tuşuna bastığımda 5 kısa bip sesi geliyor ardından fanlar çok çok hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor. Bu işlemci arızalı demekmiş. Ama ben gittimde hiçbir şey yoktu. Bir çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bip sesleri CPU / GPU çok kullanıldığında veya çok nadir başlangıçta geliyor. Ben cihazı kullanıyorum hala sorunsuz. Bana kalırsa işlemci sorunu değil. Bilgisayarı düzgün kullanabiliyorsan sorun yoktur :)

Forumda buna benzer konulara baktım ve çözüm işlemciyi sökmek takmak (Bu sırada termal macun yenilemeniz önerilir.) veya BIOS pili değiştirip denemek olabilir. Bende 2007 model bir laptop vardı ve işlemci sokete tam oturmadığında oluyordu. Eğer eski bir sistemse ve yaz sıcağında soketler genleştiyse sağlamlaştırmak için işlemciyi söküp takabilirsiniz.

Laptop'mu masaüstü mü?
masaüstü
Forumda buna benzer konulara baktım ve çözüm işlemciyi sökmek takmak (Bu sırada termal macun yenilemeniz önerilir.) veya BIOS pili değiştirip denemek olabilir. Bende 2007 model bir laptop vardı ve işlemci sokete tam oturmadığında oluyordu. Eğer eski bir sistemse ve yaz sıcağında soketler genleştiyse sağlamlaştırmak için

Forumda buna benzer konulara baktım ve çözüm işlemciyi sökmek takmak (Bu sırada termal macun yenilemeniz önerilir.) veya BIOS pili değiştirip denemek olabilir. Bende 2007 model bir laptop vardı ve işlemci sokete tam oturmadığında oluyordu. Eğer eski bir sistemse ve yaz sıcağında soketler genleştiyse sağlamlaştırmak için işlemciyi söküp takabilirsiniz.
deniyim hemen
masaüstü

deniyim hemen
yok düzelmedi söktüm taktım hala 5 bip sesi geliyo
arkadaşlar bios pilini çıkardım taktım bu ses gitti görüntü hala yok ama pc kapanıp açılıyo kendi kendine ne yapmam lazım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı