Çözüldü Bilgisayardan gelen 5 kısa bip sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

calvinSUPREMACY

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, kısa süre önce yeni bir kasa almıştım. İlk aldığımda da böyle bir sorun vardı. 5 kısa bip sesi çıkarıyordu ve ekrana görüntü vermiyordu. Aldığım yere götürünce RAM'i yerine tekrar oturttu ve sorunu çözdü. Bugün aynı sorun ile karşı karşıyayım fakat 5 kısa bip sesinden az bir süre sonra ekrana görüntü veriyor ve her şey normal olarak çalışıyor. Bir sıkıntı var mıdır sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgim yok. Windows üzerinden BIOS'a girmeyi deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olmadı. Anakart sorunu olsa bilgisayar açılır mıydı?

Arkadaşlar, sorunu şu şekilde çözdüm;

Sorun işlemciden veya RAM'den kaynaklı değilmiş muhtemelen. Bilemiyorum ama yaptığım tek şey bilgisayara takılı olan bütün USB, HDMI gibi kabloları söktüm adaptörü çıkardım o şekilde yaklaşık 10-15 saniye bekleyip tekrar taktım. Artık 5 kısa bip değil 1 bip sesi geliyordu (başarıyla çalıştı) fakat Windows hata vermişti bende USB ile format attım. İşime yaradı açıkçası.
5 Kısa bip = İşlemci hatası , 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası , 7 Kısa bip = İşlemci hatası , 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası. Google'a senin yazdığını kopyala yapıştır yapınca çıkıyor zaten. Burada açılan konulara baksan da görürdün. Bu forumda aynı sorunu yaşayan kişinin açtığı KONU

Bu arada ekrana Windows açılışını veriyor. Yani ilk başta ki siyah ekran ve noktaların döndüğü ekranı vermiyor BIOS'a falan giremiyorum. Sizce sıfırlayayım mı bilgisayarı? Bir işe yarar mı? USB ile yapamam çünkü bilgisayar izin vermiyor.

5 kısa bip her zaman işlemci hatası değil, aynı sorunu yaşadım ve sorun ekran kartının mimarisinin eski olmasıydı. Hangi anakart, hangi işlemci bir yazsaydınız keşke. Belki şu an CPU'nun GPU'sunu kullanıyordur.

5 kısa bip = işlemci hatası, 6 kısa bip = klavye(işlemcisi) hatası, 7 kısa bip = işlemci hatası, 8 kısa bip = ekran kartı belleği(okuma/yazma) hatası. Google'a senin yazdığını kopyala yapıştır yapınca çıkıyor zaten. Burada açılan konulara baksan da görürdün. Bu forumda aynı sorunu yaşayan kişinin açtığı KONU

Biliyorum fakat 1 hafta önce 5 kısa bipi ilk verdiğinde sadece RAM sorunu vardı. Benim anlatmak istediğim BIOS'a girmek için ekran çıkmıyor. Açılışta sürekli BIOS için F12 yaptığımda ekran hiç gelmiyor.

5 kısa bip her zaman işlemci hatası değil, aynı sorunu yaşadım ve sorun ekran kartının mimarisinin eski olmasıydı. Hangi anakart, hangi işlemci bir yazsaydınız keşke. Belki şu an CPU'nun GPU'sunu kullanıyordur.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-09 112955.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-09 112955.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran görüntüsü 2023-07-09 113017.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-09 113017.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 43
Biliyorum fakat 1 hafta önce 5 kısa bipi ilk verdiğinde sadece RAM sorunu vardı. Benim anlatmak istediğim BIOS'a girmek için ekran çıkmıyor. Açılışta sürekli BIOS için F12 yaptığımda ekran hiç gelmiyor.
Aynı anakartı kullanıyorum, sistemi ilk açtığımda aynı sorundan muzdariptim. Gözle görünürde bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı