Bilgisayarda ani takılmalar oluşması

Osman335

Hectopat
Selamlar bilgisayarda genel olarak internette gezerken veya oyun oynarken bilgisayar donup kalıyor. Bazen yeniden başlatmam gerekiyor ya da 5-10 dakika sonra düzeliyor. Yeni format attim. İçini temizlettim. BIOS güncellemeleri yapıldı. Ekran kartım GTX 1060 işlemci AMD FX 8350 ve 8 GB Kingston RAM var. Bunlarda bir problem yok. Harddiskten şüphelendim ama 3 hafta önce test yaptım ve bir hata çıkmadı. Ne olabilir lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınızı belirtirmisiniz? Böyle sorunlar güç kaynağındanda olabiliyor. Benim eski bir harddisk kullanırken oyunlarda takılmalar, kasmalar, uygulamaların geç açılması vb. sorunlar vardı yeni bir harddiske geçince düzelmişti.

1803 henüz kullanıcılara servis edilmedi güncelleme tarafında. Elle yüklemek mümkün elbette. 1803 yükleyip hiçbir sorun yaşamayanlar da var, senin gibi sorun yaşadığını söyleyenler de. Konu sahibi arkadaşın durup dururken elle 1803 yüklediğini hiç sanmıyorum :)

Anlık takılmalar genelde depolama aygıtlarında yaşanan sıkıntılardan kaynaklanır. Kullanım oranlarına bakıp performanslarını - sağlık durumlarını kontrol etmek gerek. Konuya dahil olursan birkaç test yaptıracağım sana.

Anakartım Gigabyte GA-970A-DS3P. Kasa olarakta Cooler Master K350 kullanıyorum. 600 Watt içinde olan power supply. Testleri yarın yapabilirim cevabınızı bekliyorum

Asus M5A97 LE RE 2.0 kullanıyordum. Kuzey köprüsü hasarlı diye olabileceğini söyledi teknik servis. Teknik servise göstermenizde fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı