Bilgisayarda çevre bileşenleri çalışmıyor

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
Dün akşam sorunsuz çalışan bilgisayarım bugün çalışmıyor. Bilgisayarın fanları, RGB LED'leri vb. her şey bilgisayar sorunsuz çalışıyormuş gibi çalışıyor. Anakartın üzerindeki debug LED'lerinden hiçbiri yanmıyor. Kasa içi sorunsuz ama bilgisayara görüntü gelmiyor. Mouse ve klavyenin LED'leri yanmıyor, yardımlarınızı bekliyorum.
Benim denediklerim RAM'leri tekli ve çift olarak bütün slotları deneyerek açmayı denedim. Görüntü alamadım. BIOS pilini söktüm, görüntü alamadım. Bütün güç pinlerini söküp tekrar taktım görüntü alamadım. Bir ara bütün her şeyi söküp tekrar takınca bilgisayarı açmayı başardım. 2133 MHz idi RAM'ler 3200'e alınca tekrar başa sardım. Sök tak güç bela tekrar anakarta girdim ama arayüz bozulmuştu. Hardware kısmı falan gözükmüyordu. Yarı Korece idi ekran, elim kolum bağlandı. Deneyebilecek bir şeyim kalmadı. RAM'lerim acaba yarı bozulmuş olabilir mi? Böyle bir durum olsa anakarttaki debug LED'i yanardı. Anakartımdan şüpheleniyorum, tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

375564

Bios ses kablosunu bağladınız mı bios uyarısını duyabilmek için?
anakartın üzerinde debug led mevcut sorunlu parçanın üzerindeki led yanıyor ses kablosu (speaker)yok maalesef
Eklemek isterim az önce tekrar çalıştırdım bilgiasayarı bios sıfırlamıştım f1 ve f2 basma ekranı geldi fakat o ekranda dondu kaldı
Az önce windowsa girebildim bios vb default ayarlarda windowsa ramleri test ettirecektim yeniden başlat dedim açılmadı memtest ile test edicem tekrar girebilirsem
uzay kurulum yaptım bilgisayar ilk tetiklediğimde çalıştı. biosda ayar yapmadım biostan çıktığımda tekrar yeniden başlattı ve klavye monitör vb yine yok ışıklar yanıyor fotoğraf ekte Anakart olduğunu düşünüyorum ramleri deneyecek herhangi biri yok çevremde ufakta olsa fikrinizi belirtirseniz sevinirim
375602

sorun işlemcideymiş para iadesi talep ettim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı