Bilgisayarda çok fazla vakit geçirmek

Acatay

Hectopat
Arkadaşlar sabah 12 civarında kalkıp gece 1'e kadar bilgisayardan kafamı kaldırmıyorum. Yaptığım şeyler ise boş şeyler, video izlemek boş boş gezinmek, bazen de oyun oynamak. Bu arada 12 yaşımdayım, büyüyünce bundan kurtulur muyum?

Benden 2 sene küçüksün ben senin yaşındayken çok iş değiştiriyordum bilgisayarcı'da, sanayide, orada burada arkadaşlarımla gece ramazan ayında bisikletle internet cafeye gidiyorduk dışarıda bisiklet sürüyorduk güzel günlerdi vesselam. Büyüyünce sorumluluk alacaksın işe gideceksin işten gelip yatacaksın yani fazla bir zamanın kalmıyor kurtulursun sana önerim arkadaşlarınla bir aktivite yapman.

Benden 2 sene küçüksün ben senin yaşındayken çok iş değiştiriyordum bilgisayarcı'da, sanayide, orada burada arkadaşlarımla gece ramazan ayında bisikletle internet cafeye gidiyorduk dışarıda bisiklet sürüyorduk güzel günlerdi vesselam. Büyüyünce sorumluluk alacaksın işe gideceksin işten gelip yatacaksın yani fazla bir zamanın kalmıyor kurtulursun sana önerim arkadaşlarınla bir aktivite yapman.
Öyle pek samimi olduğum bir arkadaşım olduğu söylenemez. Dediğiniz gibi inşallah öyle olur.

Kardeşim herkes o yollardan geçti. Zamanla sıkılıcaksın, aile baskısı artıcak ve gittikçe sorumluluk sahibi bir birey olucaksın. İnşallah azaltır ve sağlıklı bir düzene kavuşursun. Kısacası ileride kız arkadaşın olucak başının etini yiyicek doğal olarak bilgisayardan uzaklaşıcaksın. Keza dersler de cabası. Sana fikrim madem oturuyorsun o kadar ben senin yaşındayken tarihle ilgili videolar izlerdim sana tavsiyem dünya savaşları, modern tarihe bir bak derim. En azından dolu dolu geçmiş olur. Sıkma canını düzeltirsin. Öyle de olacak.
İyi günler 🤞

Dediğim gibi işe girebilirsin ama o kadar lafı kaldırabilirsen.
Evet, bende çalışmak istiyorum. Bana para kazanmak çok zevkli ve eğlenceli geliyor. Aileme danışacağım bu konuyu, teşekkürler.
Kardeşim herkes o yollardan geçti. Zamanla sıkılıcaksın, aile baskısı artıcak ve gittikçe sorumluluk sahibi bir birey olucaksın. İnşallah azaltır ve sağlıklı bir düzene kavuşursun. Kısacası ileride kız arkadaşın olucak başının etini yiyicek doğal olarak bilgisayardan uzaklaşıcaksın. Keza dersler de cabası. Sana fikrim madem oturuyorsun o kadar ben senin yaşındayken tarihle ilgili videolar izlerdim sana tavsiyem dünya savaşları, modern tarihe bir bak derim. En azından dolu dolu geçmiş olur. Sıkma canını düzeltirsin. Öyle de olacak.
İyi günler 🤞
Teşekkürler, morelimi düzelttin. Aynı dediğin gibi, tarih videoları izliyorum, ileride yazılım veya bilgisayar mühendisi olmak istediğim için site, forum vesaire kuruyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı