Çok fazla teknolojik cihaz ile vakit geçirmek

Dean.308

Hectopat
Yer
New Austin
Bana öneride bulunun. Son zamanlarda gözlerim ağrırmaya başladı gözlerime acıyorum ama kendimi bakmaktan alı koyamıyorum.

Her zaman yanımda tablet veya telefon oluyor. Sizin bundan kurtulmam için önerileriniz neler.

Sosyal medya kullanıyorsanız hesaplarınızı silin. İlk zamanlar boşluk hissi gelecektir fakat, 8 gün önce Instagram ve Twitter'ı kaldırdım, telefonla vakit geçirme sürem 5-6 saatten 2-3 saate düştü. Açılan bu zaman aralığında ise ders çalışabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz, dil öğrenebilirsiniz. Yapacak aktivite çok.

Benimde öyle günümün 24 saati teknolojide geçiyor yalnız değilsin günde 7 saat felan bf 5 sonrası telefon iş yoksa.
Sosyal medya kullanıyorsanız hesaplarınızı silin. İlk zamanlar boşluk hissi gelecektir fakat, 8 gün önce Instagram ve Twitter'ı kaldırdım, telefonla vakit geçirme sürem 5-6 saatten 2-3 saate düştü. Açılan bu zaman aralığında ise ders çalışabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz, dil öğrenebilirsiniz. Yapacak aktivite çok.
Ben geçen sene öyle yapmıştım telefon kullanmıyordum İnstegram falan her şeyi sildim spora başladım vücut yaptım kitap okuyup bir şeyler öğreniyordum emin ol hayatım daha güzel ve mutlu idi. Teknoloji gibi bize eroin satıyorlar aslında teknoloji bana göre uyuşturucudan farksız.

Benim de öyle günümün 24 saati teknolojide geçiyor yalnız değilsin günde 7 saat falan BF 5 sonrası telefon iş yoksa.

Ben geçen sene öyle yapmıştım telefon kullanmıyordum instegram falan her şeyi sildim spora başladım vücut yaptım kitap okuyup bir şeyler öğreniyordum emin ol hayatım daha güzel ve mutlu idi. Teknoloji gibi bize eroin satıyorlar aslında teknoloji bana göre uyuşturucudan farksız.

Instagram, Twitter kullanmıyorum. Genelde video izlerimsosyal de gezinirim bezen oyun oynarım.
@Jon Snoww hocamın dediği gibi uyuşturucudan farksız.
Verdiğiniz tavsiyelere uyacağım teşekkür ederim.

Random bir şifre koyun.

Hocam o zaman işime yarayacak zaman olduğunda açamam:D

Instagram, Twitter kullanmıyorum. Genelde video izlerim Sosyal'de gezinirim bazen oyun oynarım.
Hocam Instagram, Twitter kullanmamanız çok güzel. Video izleme ve oyun oynama konusunda da şöyle bir şey diyebilirim, atıyorum oyuna girdiniz ve aşırı zaman harcamak istemiyorsunuz. 1-1.5 saat gibi bir zamana alarm kurun, alarm çalınca da kalkın işlerinizi halledin başka şeylerle uğraşın. Kendi kendinizin yapması gereken bir şey olduğu için hem iradeniz gelişecektir, hem de disiplin kazanacaksınız. Umarım istediklerinizi yapabilirsiniz.

Hocam Instagram, Twitter kullanmamanız çok güzel. Video izleme ve oyun oynama konusunda da şöyle bir şey diyebilirim, atıyorum oyuna girdiniz ve aşırı zaman harcamak istemiyorsunuz. 1-1.5 saat gibi bir zamana alarm kurun, alarm çalınca da kalkın işlerinizi halledin başka şeylerle uğraşın. Kendi kendinizin yapması gereken bir şey olduğu için hem iradeniz gelişecektir, hem de disiplin kazanacaksınız. Umarım istediklerinizi yapabilirsiniz.

Sağ ol hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı