Bilgisayarda Dosyaların Kendi Kendine Silinmesi

Daha fazla  
Herkese merhabalar,
sıra dışı bir problem ile karşınızdayım. Birazdan neden sıra dışı dediğimi anlarsınız. Bilgisayarımda bana ait olan ne varsa 2 veya en fazla 7 gün içerisinde siliniyor. Hatta bazen bir oyunu indirirken henüz indirme aşamasındayken bile siliniyor. Anlayacağınız artık bilgisayarda doğru düzgün bir şeyler yapamaz oldum. Bundan yaklaşık 2 yıl önce başladı bu olay. Bir gün Youtube'da kanalıma bakıyordum ve yaklaşık 100 tane videom vardı. Birden bire videolar teker teker silindi. O gün bu gündür ne Youtube'a yüklediğim videolar kalıyor, ne bilgisayara yüklediğim oyunlar kalıyor, ne de indirdiğim programlar kalıyor. Lakin kardeşimin ne hiçbir oyunu siliniyor, ne de Youtube' dan videoları siliniyor. İkimiz aynı bilgisayarı birlikte kullanıyoruz. Benim oyunlarımı falan onun silmediğine eminim çünkü o evde yokken bile silinebiliyorlar. Eğer diyecek olursaniz ki problem bilgisayarında oda imkansız çünkü sırf bu sorunu çözmek için bilgisayarımı baştan aşağıya değiştirdim yine de işe yaramadı. Yani anlayacağınız bende bir problem var. İndirdiğim oyunlar vs. kesinlikle orjinal Steam' den indiriyorum dediğim gibi bazen oyunlar inerken bile siliniyor. Sıkıntı Steam hesabındadır belki diye düşündüm ama hayır sıkıntı sadece bende. Aynı Steam hesabıyla hem kuzenimin hemde iki arkadaşımın bilgisayarına oyun indirdim ikisindende silinmedi. Bilgisayarda virüs olma ihtimali de yok yeni formatlanmış bilgisayarda hiçbir şey indirmeden yalnızca oyun indirsem yine siliniyor. Fakat dediğim gibi hiçbir şekilde kardeşimin dosyalarına oyunlarına vs. bir şey olmuyor.
Yazıyı okuyan herkese teşekkür ederim. Artık bu sorundan bıktım çıldırmak üzereyim. Eğer bildiğiniz bir şey veya aklınıza gelen bir çözüm yolu varsa lütfen yorum atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela oyun indiriyorsun dosyaları yok oluyor öyle mi. Peki HDD de boyut azalıyor mu yani yükleme yapınca 50 gb ise 45 gb oluyormu

Mesela oyun indiriyorsun dosyaları yok oluyor öyle mi. Peki HDD de boyut azalıyor mu yani yükleme yapınca 50 gb ise 45 gb oluyormu
Evet oyun normal bir şekilde yükleniyor. Dosyaları belirli bir yer kaplıyor. Birkaç gün sonra oyunu oynamak için bilgisayarı bir açıyorum oyun silinmiş. Bazen dediğim gibi daha inerken siliniyor.

Kardeş buna benzer sorunları çözen bi koımut var..

Başlat - Çalıştır - Cmd yaz..

Siyah ekranda

Cd\ yaz entera bas.

Taşınabilşir Diskin yolu hangisiyse onu yaz mesela g: ya da h: olur büyük ihtimal.. g: ya da h: yazıp entera bas ona ulaş.

Daha sonra

attrib -r -a -s -h yaz enterla.. Biraz bekle.. Daha sonra hdd içine bak..

Eğer bu olmadıysa ;

yine g: ya da h: kısmındayken

attrib -h -a -r -s /s /d *.* yaz enterla biraz bekle.. Daha sonra hdd içine bak dosyaların geri geldi mi bir bak..

Virüs kaynaklı olabilir. Hdd yi değiştirmenizi veya format atmanızı öneririm.
Yazımın tamamını okumadınız sanırım bilgisayarı baştan aşağı değiştirdim. Ayrıca sadece bende oluyor bu sorun kardeşimde olmuyor.

Kardeş buna benzer sorunları çözen bi koımut var..

Başlat - Çalıştır - Cmd yaz..

Siyah ekranda

Cd\ yaz entera bas.

Taşınabilşir Diskin yolu hangisiyse onu yaz mesela g: ya da h: olur büyük ihtimal.. g: ya da h: yazıp entera bas ona ulaş.

Daha sonra

attrib -r -a -s -h yaz enterla.. Biraz bekle.. Daha sonra hdd içine bak..

Eğer bu olmadıysa ;

yine g: ya da h: kısmındayken

attrib -h -a -r -s /s /d *.* yaz enterla biraz bekle.. Daha sonra hdd içine bak dosyaların geri geldi mi bir bak..
Dediklerinizi yaptım ama bir sonuç alamadım. Aksine Yerel disk C' ye kontrol etmek için girdiğimde bugün yüklediğim oyunun da silinmiş olduğunu fark ettim :(

Seninle kardeşinin kullanıcıları ayrımı eğer ayrıysa o senin hesabına deepfreze filan kurmuş olmasın?

Valla kardeşim aklıma başka birşey gelmiyor eğer deniyebiliyorsan başka bir hdd tak onda dene bakalım aynı olacakmı

Aynı bilgisayarı kullanıyorken senin oyunların siliniyor ve kardeşinin oyunları silinmiyor ise çok düşünmeye gerek yok bence. Kardeşin siliyordur. Çünkü hdd oluşan hata sana varda ona yok mu ? veya sisteme bulaşan virüs sana etki ediyor da o mistik varlıklar tarafından korunuyor mu ? Biraz kardeşinin hareketlerini takip et. O evde yokken de siliniyor demişsin ama belki de daha önceden sildi sen o anda fark ettin.

Geri
Yukarı