Windows'ta dosyaların bozulması ve silinmesi

duman

Kilopat
Yer
Mars
Ne demek istedim? Şöyle anlatayım bilgisayarda sürekli bir dosya bozuluyor. Windows dahil, hatta Windows'da sürekli mavi ekran veriyor ya da durduk yere kapanıyor. Oyunlarda sürekli dosyalar siliniyor veya bozuluyor. Sürekli tekrardan kuruyorum. Windows açılırken bazen sanki ilk kez açıyormuşum gibi Windows'a hoş geldiniz ekranı ile açılıyor. Windows güncellemelerini yapamıyor. Google Chrome sürekli çöküyor. Şunu da belirteyim bilgisayara format atılmıyor neredeyse. Kurarken sürekli hata veriyor dosya bozuk, işte bir sorun oluştu falan. Ben de ISO olarak indirip, USB'ye attım Rufus ile çevirip ondan denedim değişmedi. HDD'ye tarama yaptım hata bulamadım. Sorun neyse sinir bozucu oldu baya. Sürekli bir şeyleri baştan kurmak hoş olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güzel bir virüs yemişsiniz galiba. @Murat5038

Bootable Windows imajını rufus ile yazdırıp Restore Default yapılmış BIOS üzerinden sistemi USB ile başlatırsanız sorun yaşamamalısınız. Yine de sorun yaşarsanız o zaman durumlar biraz karışır.

Bootable Windows imajını rufus ile yazdırıp Restore Default yapılmış BIOS üzerinden sistemi USB ile başlatırsanız sorun yaşamamalısınız. Yine de sorun yaşarsanız o zaman durumlar biraz karışır.
Her türlü Windows'u kurmayı USB ile denedim 8.1 ve 10. USB üzerinden demeyince, tamamlanıyor kusmında hata veriyor. Sadece CD ile atılıyor. O da düzgün kurulamıyor.

Dosya kaynağının Windows olduğundan emin olun. Hata vermesi pek mümkün değil. Düzgün kurulamıyor derken ne demek istediniz? Olmazsa yapacak pek bir şey yok. Yasal olmayan türden kurmak için bir yol var ama onu burada anlatamam.

Dosya kaynağının Windows olduğundan emin olun. Hata vermesi pek mümkün değil. Düzgün kurulamıyor derken ne demek istediniz? Olmazsa yapacak pek bir şey yok. Yasal olmayan türden kurmak için bir yol var ama onu burada anlatamam.
Şöyle diyor, ya dosyalar kopyalanıyor kısmında dosyalar eksik hatası veriyor ya da tamamlanıyor kısmında mavi veya kurulamadı hatası veriyor.

Bence sizin bilgi yetersizliğinden sorun yaşıyorsunuz. Windows format işlemini sosyalde anlatılan rehbere göre yapın. Format sonrası HDTUNE 5.6 ile Error scan ve Healt bölümüyle beraber sonucunu paylaşın.
Format sonrası İmzamdan Aida64 sonucunu da paylaşın.

Bence sizin bilgi yetersizliğinden sorun yaşıyorsunuz. Windows format işlemini sosyalde anlatılan rehbere göre yapın. Format sonrası HDTUNE 5.6 ile Error scan ve Healt bölümüyle beraber sonucunu paylaşın.
Format sonrası İmzamdan Aida64 sonucunu da paylaşın.
Healt.png scan.png
Report.htm

HDD de sorun yok. O zaman yazılımsal bir sorun olması yüksek tabi bilinçsiz yazılım kullanmıyorsanız. Bu arada Win 8 kullanıyorsunuz Win 10 kullanmanız gerekli. Durduk yere kapanmalar oluyorsa birde memtest yapıp sonucunu paylaşın.
Bilgisayarımı her zaman güncel ve temiz tutmaya çalışırım. Saçma şeyler asla indirmem. Windows 10 içinse deniyorum fakat kurulmuyor. Technopat rehberleri bir daha izledim aynısını yapıyorum fakat her seferinde tamamlanıyor kısmında hata veriyor. Hatayı aşağıya koyacağım resim olarak. Gittim yani USB aldım ona kurdum değişmedi. Son olarak RAM'ler arızalı çıktı.

Dosya Ekleri

• as.jpg
    as.jpg
    864 KB · Görüntüleme: 180
  • IMG-20170717-WA0003.jpeg
    IMG-20170717-WA0003.jpeg
    803 KB · Görüntüleme: 74
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı