Bilgisayarda gözle görülür performans düşüşü yaşanıyor

emrglby

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım ilk aldığım zamanki kadar performans veremiyor RDR2 ve GTA 5'te ortalama 90-100 FPS arası alıyordum dün iki oyunu da tekrar denedim 50-60 arası FPS'ler aldım. Ayarları da değiştirmedim bu arada. Sizce kaynağı nedir? Alalı 6 7 ay oldu termal macundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Isınma kaynaklı olsa ilk açtığınızda hemen düşük performans vermez. Isınınca düşer, biraz soğuyunca normal çalışır. Kompanse edemediğinde direkt kapanır.

Genelde sık kullanılan bilgisayarlar için 6 ayda bir, günlük normal kullanımı olan bilgisayarlar için 12 ay bakım süresi verirler. Eğer benim gibi tüm gün bilgisayar başında biriysen ve geceden sabaha bilgisayarın açıksa bakım yaptırmanı tavsiye ederim. Gözle görülür olmasa da bilgisayar içinde biriken toz veya kir olabilir. Veya soğutmadan kaynaklı donanım parçalarında performans düşüşü olabilir. O kadar kısa süre içerisinde termal macun ile alakalı bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Bilgisayarım ilk aldığım zamanki kadar performans veremiyor RDR2 ve GTA 5'te ortalama 90-100 FPS arası alıyordum dün iki oyunu da tekrar denedim 50-60 arası FPS'ler aldım. Ayarları da değiştirmedim bu arada. Sizce kaynağı nedir? Alalı 6 7 ay oldu termal macundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Win + R -> services.msc -> SysMain -> Right click -> Durdur -> Devre dışı
aynı işlemi şunlara da yap:
Bağlı kullanıcılar telemetrisi,
Windows Search (Arama dizinini kaldırır [Windows araması hafif yavaşlayabilir.])
Bunlar yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı