Format sonrası gözle görülür performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Emre ZX

Centipat
Daha fazla  
Ben eski laptopuma format attım daha hızlanır diye düşünmüştüm ancak tam tersi oldu. Normalde 60 FPS aldığım oyunda sabit 10 - 20 (sabit 3 -4 FPS gördüğüm bile var) arası alıyorum sürekli drop yiyorum. Nedenini anlayamadım C++ yazılımları kurulu, tüm sürücüler güncel ve kurulu, DirectX kurulu, demek istediğim olması gereken her şey kurulu ancak çok fazla performans düşüşü var.

Laptop bu: ASUS N552VW.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri ne ile güncellediniz acaba? Driver Booster mı kullandınız eğer kullandıysanız format atın tekrar. Sonra elle güncel sürücüleri kurun.

Güncel ekran kartı sürücüsünü kurduğunuzdan emin misiniz?

Evet, güncel ekran kartı sürücüsü kurduğuma eminim.

Format atmadan önce kullandığın herhangibibir FPS arttıran program vb kullandın mı?

Razer Cortex kullandım.

Sürücüleri ne ile güncellediniz acaba? Driver Booster mı kullandınız eğer kullandıysanız format atın tekrar. Sonra elle güncel sürücüleri kurun.

Kesinlikle kullanmadım kullanmamda. Bilgisayardaki driverleri kurmaktansa bilgisayara virüs bulaştırıyor resmen ya sürekli yanlış şeyleri kuruyor asla kullanmadım.

Güç seçeneklerine bakar mısınız? Eskiden neyi kullanıyorsanız onu seçiniz.
Ben mesela dengeli de kullandığım da hafif takılmalar oluyor, o yüzden hight performance'a cekiyorum oyuna girerken.

Güç seçeneklerine bakar mısınız? Eskiden neyi kullanıyorsanız onu seçiniz.
Ben mesela dengeli de kullandığım da hafif takılmalar oluyor, o yüzden hight performance'a cekiyorum oyuna girerken.

Teşekkürler ancak onu çoktan yaptım ve pek bir şey değişmedi.

Geri
Yukarı