Çözüldü Bilgisayarda güç var fakat açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emin_Babbe

Centipat
Daha fazla  
Bayağıdır bu sorunu yaşıyordum ama son zamanlarda bayağı zorlamaya başladı. Bilgisayarı yeniden başlatınca açılmıyor sürekli aç kapa yapmam gerekiyor. Her defasında monitöre ve klavye fareye güç gelmiyor. Gelince de başlatma onarmayı açıyor. Bu olayı yaklaşık 20-30 dk arası yapınca aniden açılıyor.

Not: Kasanın fanlar çalışıyor ve dönüyor sadece klavye mouse ve monitöre güç gelmiyor.

Çözüm
Hocam anakartta statik elektrik birikmiş olabilir. Böyle bir olayla ben de karşılaşmıştım. Sürekli aç kapa yaparak o statik elektriği atmış oluyorsunuz ve sonrasında PC açılıyor. Tavsiyem akım korumalı 3'lü priz kullanmanız. Çünkü ani akım dalgalanmalarında koruma görevi yapıyor. Ben kaliteli bir akım korumalı priz ile sorunumu çözmüştüm. Eğer yine böyle bir hata alırsanız güç kaynağını kapatın. Anakartın metal kısımlarına metal çatal değdirin. Sonra güç kaynağı kapalıyken PC'nin Power tuşuna 5-6 saniye basın bunu birkaç kez yapın. Elektrik boşalacaktır. Ya da dediğim gibi akım korumalı bir priz alın. Bazen anakartın vidaları tam oturmadığından da kaçak olabiliyor ve bu sorunu yaşatıyor.
Hocam anakartta statik elektrik birikmiş olabilir. Böyle bir olayla ben de karşılaşmıştım. Sürekli aç kapa yaparak o statik elektriği atmış oluyorsunuz ve sonrasında PC açılıyor. Tavsiyem akım korumalı 3'lü priz kullanmanız. Çünkü ani akım dalgalanmalarında koruma görevi yapıyor. Ben kaliteli bir akım korumalı priz ile sorunumu çözmüştüm. Eğer yine böyle bir hata alırsanız güç kaynağını kapatın. Anakartın metal kısımlarına metal çatal değdirin. Sonra güç kaynağı kapalıyken PC'nin Power tuşuna 5-6 saniye basın bunu birkaç kez yapın. Elektrik boşalacaktır. Ya da dediğim gibi akım korumalı bir priz alın. Bazen anakartın vidaları tam oturmadığından da kaçak olabiliyor ve bu sorunu yaşatıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Dogru bir sekilde kablo baglantılarını yaptın mı? Debug LED yanıyor mu?

RAM'leri cıkar, uclarını silgi ile sil ve CPU'ya uzak olan sokete takıp calıstır.

Hepsini denedim maalesef. Bu sorun olduğunda her zaman aç kapa yapınca PC ayrı bir tepki veriyor.

Hocam anakartta statik elektrik birikmiş olabilir. Böyle bir olayla bende karşılaşmıştım. Sürekli aç kapa yaparak o statik elektriği atmış oluyorsunuz ve sonrasında PC açılıyor. Tavsiyem akım korumalı 3'lü priz kullanmanız. Çünkü ani akım dalgalanmalarında koruma görevi yapıyor. Ben kaliteli bir akım korumalı priz ile sorunumu çözmüştüm. Eğer yine böyle bir hata alırsanız güç kaynağını kapatın. Anakartın metal kısımlarına metal çatal değdirin. Sonra güç kaynağı kapalıyken PC'nin Power tuşuna 5-6 saniye basın bunu birkaç kez yapın. Elektrik boşalacaktır. Ya da dediğim gibi akım korumalı bir priz alın. Bazen anakartın vidaları tam oturmadığından oluyor.

Tam anlattığın şekilde hocam prizde aynı şekilde sıkıntılı gibi, ayrı prizde deneyince daha sabit bir şekilde açıldı.

Hepsini denedim maalesef. Bu sorun olduğunda her zaman aç kapa yapınca PC ayrı bir tepki veriyor.

Tam anlattığın şekilde hocam prizde aynı şekilde sıkıntılı gibi ayrı prizde deneyince daha sabit bir şekilde açıldı.

Siz yine de bir tane akım korumalı üçlü priz alın. Eğer evde başka cihazlarda takılı bir akım korumalı priz varsa denemek için sökün ve PC'nize takın ve deneyin. Bu şekilde sorunlu priziniz de de sorun giderilmiş olur. Yani o prizi de kullanmaya devam edebilirsiniz. Migros'ta çok kaliteli akım korumalı 3'lü prizler var. Ben oradan almıştım. 2 yıldır bir daha öyle bir sorun yaşamadım. Öncesinde çok uğraşıyordum artık rahatım. Bizim buralarda çok elektrik kesilir dalgalanma çok olur o yüzden çok sorun yaşardım şimdi o sorunu bu yöntemle giderdim.

Siz yine de bir tane akım korumalı üçlü priz alın. Eğer evde başka cihazlarda takılı bir akım korumalı priz varsa denemek için sökün ve PC'nize takın ve deneyin. Bu şekilde sorunlu priziniz de de sorun giderilmiş olur. Yani o prizi de kullanmaya devam edebilirsiniz. Migros'ta çok kaliteli akım korumalı 3'lü prizler var. Ben oradan almıştım. 2 yıldır bir daha öyle bir sorun yaşamadım. Öncesinde çok uğraşıyordum artık rahatım. Bizim buralarda çok elektrik kesilir dalgalanma çok olur o yüzden çok sorun yaşardım şimdi o sorunu bu yöntemle giderdim.
Aynı durum bendede var bizdede elektrik çok gider büyük ihtimalle zamanla bu yüzdende oldu. Prizi şuan yok fakat en kısa sürede alıp deniyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı