GTX 1050 Ti sistem açılmıyor fakat güç var

ercupc

Femtopat
Daha fazla  
  • Anakart: ASUS TUF Z370-PRO GAMING.
  • İşlemci: Intel Core i7-8086K.
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1050 Ti.
  • SSD: Corsair 240GB Force serisi MP500 M.2.
  • RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4.
  • PSU: Corsair CX series CX750 750W 80 Plus Bronze PSU.

Bilgisayarımı sorunsuz kullanıyorken birden kendi kendine kapandı ve kasada kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Daha önce hiç böyle kırmızı ışık yanıp sönmüyordu.

Yanıp sönen kırmızı ışık = Imgur Video

Güç tuşuna tekrar basıp bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda açılmıyordu. Daha sonra kasanın içini açtım Q-LED kısmında Power ışığı yanıyordu onun dışında hiçbir donanım ışığının yanmadığını gördüm yani anakarta elektrik geliyordu ve donanımlarla ilgili bir uyarı ledi de yakmamıştı.

Anakart Q-LED ışıkları = Imgur Foto

Bu noktadan sonra ısınmış olabileceği ihtimaline karşı bilgisayarı fişten söküp 30 dakika dinlendirdim. Tekrar açmaya çalıştım açılmadı. Arkadaki anakarta bağlı tüm USB kabloları çıkarttım. BIOS pilini çıkarıp taktım. Tüm donanımları tek tek çıkarıp taktım. RAM'leri ayrı ayrı çıkarıp bilgisayarı açmayı denedim. Aynı şekilde ekran kartını da çıkarıp açmayı denedim. PSU içini açıp kondansatörlere baktım patlak gözükmüyordu. İşlemci üzerindeki termal macunu temizleyip yeniden sürdüm. Hepsinde aynı sonuç açılmadı. Çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
yanıp söndüğüne göre psu yetersizdir

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı