Bilgisayarda hiçbir şeyin açılmaması

Dolomedes

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün bilgisayarda üzgün surat çıktı, daha sonra açıldığında başlat menüsü açılmadı. Aynı şekilde Windows ile alakalı hiçbir şey; Windows Defender, fotoğraflar, videolar, Office programları, Discord ve birçok oyun açılmıyor. Ses açma kısma yeri bile kayboldu. Birkaç oyuna ve internete girebiliyorum sadece. Dün de bilgisayarı açınca fotoğraftaki yazı çıktı. Ortalama 1 saat sonra bilgisayar açıldı ama hiçbir şey düzelmedi. Sorun hard diskte mi? Format atacağım ama yeni bir HDD alıp mı atayım yoksa aynı HDD'ye atayım mı?

IMG_20210504_221257.jpg

Hard disk sıkıntı çıkarıyor hocam aynı duruma benzer bir şey bende olmuştu yandı dediler ne kadar doğru bilemem hard disk varsa yedek onu takıp deneyebilirsin.

Öncelikle herkes virüs veya format demiş sırf konuya cevap olsun diye şöyle bakalim olaya HDD sorunu muhtemelen Windows'u açabiliyorsanız HD Tune ile Error Scan'dan çıkan sonucu ve Health kısmını atınız. Sonra Fiziksel olmayan çoğu hatayı çözen HDD Regenerator programini deneyin.

HDD'de bir problem var gibi fixlemeye çalışmış deneyebiliyorsan HDD sorunlarını tespit eden bir program vardı.
Program yüklü ama o da açılmıyor. Tekrar indirdim indirdiğim program da açılmadı. Açılsa bakacağım bad sector var mı diye.
Mavi ekranda gelen " : ( " işaretinden bahsediyor galiba.
Evet o.
Öncelikle herkes virüs veya format demiş sırf konuya cevap olsun diye şöyle bakalim olaya HDD sorunu muhtemelen Windows'u açabiliyorsanız HD Tune ile Error Scan'dan çıkan sonucu ve Health kısmını atınız. Sonra Fiziksel olmayan çoğu hatayı çözen HDD Regenerator programini deneyin.
Hocam HD Tune bilgisayara yüklü ama o da açılmıyor. Tekrar indirmeyi denedim ama indirdiğim şeyler de açılmıyor. O yüzden bakamıyorum.

Son düzenleme:
Program yüklü ama o da açılmıyor. Tekrar indirdim indirdiğim program da açılmadı. Açılsa bakacağım bad sector var mı diye.

Evet o.

Hocam HD Tune bilgisayara yüklü ama o da açılmıyor. Tekrar indirmeyi denedim ama indirdiğim şeyler de açılmıyor. O yüzden bakamıyorum.
HDD problemi gibi başka PC'ye veya baska disk takıp deneme şansin yok mudur?

Maalesef elimde başka bir PC veya harddisk yok. Arkadaşlarımın bilgisayarında deneyebilirdim ama yasak olduğu için gidemiyorum
Denememiz gerekecek mecburi.
Hocam arkadaş bilmiyor olabilir. Burada bizim görevimiz dalga geçmek değil doğruyu söylemek oluyor.
Doğruyu söyluyoruz da soruyuda bilmeyen birisi soruyor yardım istiyor sizce konuya böyle mesaj yazıp soruyu soranı daha tedirgin etmek mantıklı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı